Wpis z mikrobloga

@AllieCaulfield:

Dobry wieczór.
Dzisiaj trochę dłużej (znowu:) ...powiedzmy, ze z okazji 9 lat m na tym portalu ze śmiesznymi obrazkami...

Ulysse Nardin

Marka zegarków często pomijana i dość niedoceniana...do tego stopnia, ze po wyjściu ze sklepu z nowiutkim Ulysse Nardin zegarkiem na nadgarstku, jego wartość spada o przynajmniej 25% Trochę smutne , zważywszy na fakt co firma ma do zaoferowania. Już dawno chciałem napisać o tej marce w kontekście zegarków z "bezużytecznymi" komplikacjami( ͡~ ͜ʖ ͡°)
...cóż , może innym razem.
Dzisiaj o tych zegarkach w kontekście również bezużyteczności jaka jest Tourbillon (choć również może nie do końca).

Ulysse Nardin jako firma założona została w 1846 in Le Locle, Szwajcaria. Firma znana była i jest z produkcji wysoce dokładnych chronometrów używanych na morzu . takich jak ten

Od roku 1870 marynarki wojenne ponad 50 krajów były zaopatrywane w chronometry od Ulysse Nardin.
W latach 1846 - 1975 firma zdobyła blisko 2411 wyróżnień i 10 złotych medali na międzynarodowych wystawach.

W 1876 roku Ulysse Nardin zmarł w wieku 53 lat, a interes przejął jego syn Paul-David nardin.

Firma borykała się z wieloma kłopotami finansowymi spowodowanymi "kryzysem kwarcowym" i w 1983 roku została wykupiona przez panów Rolf Schnyder i Ludwig Oechslin, którzy przekształcili firmę w dobrze prosperujące przedsiębiorstwo skupiające się na produkcji skomplikowanych zegarków używając nowoczesnych materiałów i technik produkcji. Jako przykład zegarek pokazujący fazy Księżyca z dokładnością do 3478,27 lat, co jest najdokładniejszym tego typu zegarkiem w historii.

In 2014, Ulysse Nardin został wykupiony przez Kering Group.

Trilogy of Time

Cofnijmy się jednak trochę.
pierwszym większym osiągnięciem po Kryzysie Kwarcowym było stworzenie Trylogii Czasu.
kolekcja składała się z trzech rożnych pod względem funkcjonalności czasomierzy.

1985 rok Astrolabium Galileo Galilei
Pokazujący czas lokalny i słoneczny, orbity księżyca i położenie większych gwiazd.

1988 rok Planetarium Copernicus

1992 rok Telurium Johannes Kepler

Cała Trylogia Czasu w pudełku będący również rotomatem

Musicie przyznać, ze dość ciekawe zegarki :)

Jednak do napisania tego wpisu, skłonił mnie inny zegarek od Ulysse Nardin.

Przed Wami

Ulysse Nardin Freak Vision

45mm koperta z platyny.

Godziny i minuty pokazywane są przez obracający się niczym na karuzeli ( lub jak Tourbillon) mechanizm ( tutaj video żeby zrozumieć jak to działa )

Polecam obejrzeć video, jest tam ładnie pokazane i wyjaśnione jak działa zegarek. Jak się go nakręca i ustawia.

2,5 Hz silikonowy oscylator.
Większość części mechanizmu wykonana jest z silikonu.
Wodoszczelność 30m
Szafirowe szkło

Cena około 70k dolarów. Dodam, ze niedawno powstał model Freak X, który jest tańszy bo zaczyna się od 21k dolarów za wersje z tytanu.

Więc...po co komu Tourbillon jeśli można mieć zegarek, w którym obraca się cały mechanizm( ͡° ͜ʖ ͡°)-

Jak podoba się ten wpis?? Jest OK ale nie pisz więcej ?? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Może Wy, macie jakiś pomysł na wpis. Chętnie napisze coś w temacie zaproponowanym przez Was.

Pozdrawiam Serdecznie.

#zegarki #zegarkiboners #zegarek #zegarmistrzostwo #watchboners #ciekawostki chyba mogę #qualitycontent i #gruparatowaniapoziomu
AllieCaulfield - @AllieCaulfield: 

Dobry wieczór.
Dzisiaj trochę dłużej (znowu:) ...

źródło: comment_0pDmYh2tcZrV0KfVtDx4tpfJAP08kB6Q.jpg

Pobierz
  • 17
Zauważyłem że odnośniki we wpisie nie działają jak powinny. Szczególnie na urządzeniach mobilnych. Na komputerze wszystko działało... Cóż, nie mogę już edytować. Po kliknięciu na odnośnik trzeba znowu kliknąć link, który się tam wyświetla. Wybaczcie proszę. Złośliwość rzeczy martwych lub moja słaba znajomość jak się to robi na tym portalu ;)