Wpis z mikrobloga

@Unik4t: Ja mam inne wnioski po obserwacjach. Chociażby dzisiaj, podczas trasy z Warszawy do Białegostoku była mgła jak #!$%@? a większość samochodów albo na normalnych światłach przez co ich nie widać z większej odległości niż 25 metrów albo na dziennych i święci im tylko przód. Dosłownie 5 samochodów minąłem które miały przeciwmgielne i było ich widać z daleka.
@zmasowanyatak: Dlatego w memie jest "delikatna". Bo we wszystkim chodzi o myślenie a nie ze skrajności w skrajność. Fakt jest taki, że ludzie nie bardzo znają przepisy i nie do końca myślą. Jeden zapali przeciwmgielne w delikatnej mgle w ruchu miejskim a inny nie zapali jak mgła gęsta jak mleko, albo jeździ na gównianych dziennych nawet o zmierzchu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@ssijduppe: przepisy jasno określają, że tylne światła przeciwmgielne zapala się w sytuacji gdy widoczność jest mniejsza niż 50 m. Nikt nie mówi żeby to za każdym razem i co 10 min mierzyć, ale fakt jest taki że tych świateł nie należy nadużywać. A jak już lubisz je zapalać zbyt często, to traktuj je jak światła drogowe - wyłącz jak ktoś jedzie za Tobą, a włącz kiedy nikogo tam nie ma i
@jabolsy: @Unik4t: @ddika: @ssijduppe: a wiecie, że przepisy w żadnej sytuacji nie nakazują włączenia tylnych świateł przeciwmgłowych? Serio, można ich nie używać i nie jest to wykroczenie.

Art. 30.
3. Kierujący pojazdem może używać tylnych świateł przeciwmgłowych, jeżeli zmniejszona przejrzystość powietrza ogranicza widoczność na odległość mniejszą niż 50 m. W razie poprawy widoczności kierujący pojazdem jest obowiązany niezwłocznie wyłączyć te światła.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@One_Stone: ale nakazują kiedy można, w innych sytuacjach jest to niedozwolone i można za to dostać mandat. I o to się rozchodzi. Że używane są za często w niektórych sytuacjach.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Grzesiek_astronaut: może i tak. Ja dziś na odcinku 7 km w mieście widziałem 2 osoby które jechały na dziennych po ciemku xD
Są skrajności i ani jedne, ani drugie nie są dobre.
Tak ja napisałeś, są ludzie którzy nie włączają, bo pewnie nawet nie wiedzą że coś takiego posiadają albo nawet nie wiedzą jak włączyć (patrz @ddika), a z drugiej strony, są ludzie którzy zapalają je przy każdej mgle, nawet
@Grzesiek_astronaut: Co XD Dziś u mnie w okolicy momentami mocna mgła (widoczność na 15-20 metrów to maks) to na wszystkich zadupiach praktycznie każdy włączone nie licząc drogi krajowej oraz autostrady bo na tej pierwszej co 5-6 auto miało włączone a na autostradzie mimo gęstej mgły to kompletnie nikt nie używał i nie schodził poniżej 120 ( ͡º ͜ʖ͡º)
Za to w mieście i to dość dużym
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@lubie_ogorki_kiszone: różne samochody mają różne przeciwmgielne. Jedne są słabe i widać że jest lampa która świeci mocniej niż pozostałe postojowe, a inne są takie, że jebią po oczach. W sytuacji gdy jedziesz za kimś, jest ciemno ale wszystko widać - tak. Do oczu trafia względnie mało światła i wtedy potrafią one oślepiać.

@auCwSlorpoaSh5TGXogPfUDhO8s9EJ99ecW: i ludzie będą mieć rację. Bo obie sytuacje są złe. Wyżej napisałem, że przepisy określają kiedy MOŻNA