Wpis z mikrobloga

Chce pokazać moje auto. Moja 15 letnia klasa non-premium Corsa C 1.0. Mało awaryjna, robiąca to czego od niej oczekuje czyli wożenia z A do B. Nie przynosząca większych zmartwień w kwestii utrzymania. Przebieg dobija do 260 tys. km. U mnie w 9 lat zrobiła 165 tys. w tym 140 na lpg. Z wad to brak klimatyzacji, reszta nie jest przeze mnie aż tak dotkliwe odczuwana. Mam je tyle lat, a nadal mi się nim przyjemnie jeździ. Potrafię nawet wieczorem wsiąść i sobie pojeździć z muzyką pomimo tego, że i tak nim sporo jeżdżę na co dzień. Pali ~ 6.5 litra gazu przy moim użytkowaniu.. I w sumie plan jest taki, żeby potrzymać je jeszcze i tak jakiś czas, może parę lat. Zanim ktoś napisze, że to muł. Mam motocykl z większą mocą od tego auta i stwierdzam, że moc to nie jedyne co się liczy w motoryzacji, przynajmniej dla mnie. Spokój (tania obsługa, jak ktoś coś rozwali czy ukradnie to szkoda i tak mało), ekologia (długie użytkowanie ekonomicznego samochodu), nie bycie niewolnikiem rzeczy (to w końcu Corsa) to też fajne sprawy.

#pokazauto #opel #samochody #motoryzacja #przemyslenia
H.....k - Chce pokazać moje auto. Moja 15 letnia klasa non-premium Corsa C 1.0. Mało ...

źródło: comment_Yne43GxnBsHyzHwGidog5T6pSLxZSOHc.jpg

Pobierz
  • 100
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@HowDidWeGetSoDark: Ja kupiłem od goscia co uczył w szkole muzycznej i radio nie było ani razu zamontowane od nowosci bo tak wyjechał z fabryki poza tym gosc nie sluchał takich rzeczy. Dopiero sam do niej radio wlozylem i gra nawet spoko, nie narzekam( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@HowDidWeGetSoDark:

Mam taką srebrną ale 2001 rok 1.2 z klimą 185kkm nalotu, z czego 35k w gazie, będę właśnie wstawiał ja do mechanika bo trzeba ręczny ogarnąć do latania bokiem w zimie ( ͡° ͜ʖ ͡°) super auto !
  • Odpowiedz
non-premium Corsa C 1.0


@HowDidWeGetSoDark: Dachowanie Corsą? Naprawa 50 zł ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Corsy to świetne samochody, użytkowałem jedną przez wiele lat i była w pytę, niestety każda z nich dochodzi do momentu w którym zaczyna się skarbonka. Wrzucasz kasę i wrzucasz bez końca, ale wcześniej? O panie, śmigaj.
  • Odpowiedz
@Krs90: Tylko co ma się w tych samochodach psuć, żeby to była skarbonka bez dna? To co się zużywa i tak by się zużyło w każdym innym aucie. Największy jednorazowy wydatek to chyba było ubezpieczenie, które i tak bym zapłacił za każde auto.
  • Odpowiedz
@HowDidWeGetSoDark: mam corse b 2000 rok 1.0 :) z klimatyzacja! Jest ogien! 5 benzyny na 100, w ciagu 8 lat wlozylem max 2000 na naprawy. Sentymentem zaszczepilem zone, przy pomysle by wymienic na c klase powiedziala nie!
  • Odpowiedz
@Tino: Jest z rodziny przez to jestem pewien przebiegu. Plan jest taki, że póki nie czuje potrzeby to auta nie zmieniam, ale później będzie to albo auto "zapasowe" albo oddam komuś do tłuczenia na naukę jazdy.
  • Odpowiedz
@Arek817 nie wiem kto wpadł na pomysł kontynuowania silnika 1.0 w Corsie C (°° Oszczędności niewielkie, ale kultura jazdy przy takim 1.2 jest znaczna.

Dość miło wspominam swoją Corsinke B, z potężnym 1.0 12V. Na miasto jak znalazł, dość małe spalanie, części tanie. Z wad to częsta jazda dłuższych tras jest męczące no i ruda która pokonała mój egzemplarz.

@HowDidWeGetSoDark
  • Odpowiedz
@HowDidWeGetSoDark: miałem takiego Korsarza kilka lat temu. Wspominam to auto doskonale. Przez jakieś 5 lat użytkowania nie zepsulo mi się nic. Jedyne co zrobiłem w tym aucie to wymiana reflektora bo zaczął parować. Wyniosło mnie to śmieszne pieniądze bo około 100 zł. Ruda? Heh, brak totalny bo auto w ocynku.
Super mi się tym jeździło. Wygodnie, żwawo spod świateł i nawet całkiem dynamicznie. A raz nawet zapakowałem do niego 4
  • Odpowiedz