Wpis z mikrobloga

Wracasz do domu chcesz się wyciszyć i odpocząć po 12h pracy a tu:
- na dole darcie się matki patolki na wyjące dziecko, trzaskające po ścianach przedmioty
- za ścianą 1 z 10 i co chwila "tidiiiii"
- za drugą ścianą biegające bąbelki, walenie po płytkach na kuchni naczyniami
- u góry wirująca pralka obijająca się o ścianę

Mirki, nie kupujcie tych marnych małych mieszkań - to jest udręka, serio...

Za rok kończą się dopłaty i mam nadzieję że uda się to sprzedać w cholerę!

#mieszkanie #mieszkaniewblokach #zyciewbloku #deweloperka #mieszkaniedeweloperskie
  • 15
@szczurek_87: na upartego możesz wyłożyć ściany warstwą wełny mineralnej + płyta OSB. Byłoby skuteczniej gdyby ta wełna była od strony sąsiada, ale oczywiście nikogo do tego nie zmusisz. Ale mimo wszystko wełna "akustyczna" o dużej gęstości na problematycznej ścianie (i do tego OSB) i będzie Pan zadowolony
@gabonczyk: ciężko jednoznacznie porównywać do starej płyty - niekiedy w starej płycie były stosowane dylatacje między mieszkaniami i wtedy akustycznie wypadało całkiem nieźle, częściej jednak nie było dylatacji i wtedy było bardzo źle.
@UnikalnyNick2: @szczurek_87: powiem Ci że ja mieszkam w wielkiej płycie, mam ten sam problem i nawet tego nie remontuje bo nie ma sensu tylko myśle jak najszybciej stamtąd uciec ;d I nie poprawiłeś mi humoru z ta informacją o nowych blokach.
@Wu70:
A nie macie w takim razie, informacji z czego zrobione są wasze ściany i w ogóle blok? Jaka jest przenikalność dźwięku, czy to pustak ceramiczny. Czy masz
@caribbean: daj spokój - szansa na względnie spokojne życie, przy założeniu że nie trafi się na świrów za płotem, to chyba tylko domek. Siedzę sobie właśnie po cichu przy komputerze a za ścianą tradycyjnie: 1 z 10 - tidiiiiiiiii, za drugą talerze i disco polo. Słychać kiedy ktoś otwiera szuflady na kuchnii. Któryś z sąsiadów przerobił instalację wodną w łązience to po odkręceniu wody słychać jak by samolot startował. Istne szaleństwo
@caribbean: Zapomniałem, jak bachory podskakują to nie tylko to słyszysz - ale jeszcze dodatkowo czujesz siedząc na krześle i szklanki w szafkach też zaczynają grać xD W sensie przenosi się po konstrukcji, podłodze :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@szczurek_87: u mnie tak samo, pies na dole jak szczęka, jak drzwi otwierają, bombelki biegają, muzyka coś się tłuką.. pozdro mirku
A myślałeś o kamienicy? Z tego co wiem ofc wyremontowane to tak dużo przestrzeni i do tego masz tą ciszę bo grube sciany
@zdruzgo jeszcze nie sprzedałem - ściany taka czerwona (pomarańczowa) cegła z wolnymi przestrzeniami w środku. Nie wiem co to jest. Jak się wierciło to wiertło co jakiś czas "wpadało". Nie znam się na budowlance ;))
@zdruzgo ogólnie dramat - mieszkam teraz w innym miejscu. Tamto mieszkanie stoi puste. W nowym miejscu nie słychać sąsiadów poza tym że jak ktoś chodzi boso - nie ważne czy z dołu czy z boku to słychać stukanie bardzo mocno + czuć na meblach jak się siedzi xD

Jak założy się kapcie to jest luz.

Bloki to g0wno ogólnie. Jak masz spoko sąsiadów to się dogadasz. Jak nie - to masz hardcore.