Wpis z mikrobloga

DevMirki i DevMirabelki!
Wykop obserwuje już od dobrych 5 lat. Postanowiłem założyć konto i tak sobie myśle:

Siedze w IT 9-10 lat. Trochę startupow i korporacji za sobą. Mnóstwo projektów małych i bardzo dużych.

Co myślicie o serii, w której uczyłbym „biznesu” junior/mid developerow? Z biegiem lat doświadczenia zauważyłem, ze mnóstwo programistów ma ogromne problemy z tym, jak dziala biznes, jak wkładać swoją wartość w przesiębiorstwo nie pisząc bezmyślnie kodu, jak zdobywać podwyżki, negocjować, zrozumieć rynek, by nie zostać z latka klepacza kodu.

Czy kogoś by to interesowało? Jako pierwszy temat widzę: płatności online.

#programowanie #webdev
  • 77
  • Odpowiedz
  • 0
@Bulburator spokuwa opcja wg mnie, fajnie by było poczytać takie coś. Co prawda nie jestem klepaczem kodu, ale takie info o negocjacji stawki itp to fajne fajne
  • Odpowiedz
@Bulburator: najpierw twórz artykuły, wpisy i zbieraj czytelników/obserwatorów a później nauczaj. Zawsze każdy kipi entuzjazmem ze chce, chce a jak już ktoś Ka zacząć się uczyc to nie ma chętnych. Później cię to zniechęci i może kupa wyjść
  • Odpowiedz
  • 31
Widzę, ze wpis szybko łapie zainteresowanie.

Rezerwuję tag: #biznesit

Co proponuje w tym tagu oprócz moich wpisów:
- prowadzenie działalności komercyjnej z klientami w obszarze IT (ale bez #!$%@? typu: „znacie jakiś kalendarz do Wordpressa?”
  • Odpowiedz
@NickciN: traktuje to jako eksperyment i prace nad przelewaniem słów na papier - nie jako chęć zysku.

Nie obrazę się, jeśli wśród czytelników wyłoni się ktoś mądrzejszy i bardziej doświadczony ode mnie i sam zacznie pisać. To korzyść dla nas wszystkich.
  • Odpowiedz
@NickciN: Dzięki, naprawdę doceniam to co chcesz mi przekazać.
Wychodzę z założenia, ze niczego się nie spodziewam. Podzielę się wiedza i zobaczymy co dalej. To dobry trening motywacyjny bym pomimo małych efektów dalej to robił.
  • Odpowiedz
@Bulburator: Vanilla JavaScript, ale bardziej skomplikowane rzeczy. Chce bardzo łatwo się w tym poruszać, więc potrzebuje dużo, dużo treningu. Jak ogarnę JS to wtedy pisanie wtyczek do WP (PHP), cięcie layoutów i photoshop, framework, itd. Roboty na pare miesięcy :/ Później backend. Ogólnie myślałem, czy nie zrobić tak, żeby nauczyć się CISCO, administracja sieci z Udemy. Startować do Atosa, mając pracę w Atosie dalej uczyć się webówki i pracować już
  • Odpowiedz
@NickciN: za dużo na raz robisz :) z tego co piszesz to widzę u ciebie albo frontend albo devops. Na front złapiesz się łatwiej (od devopsa wymaga się jednak doświadczenia developerskiego również).

React, Angular, Vue - wybierz jedno i cisnij na Udemy. Wrzuć pare ciekawych małych projektów na GitHub i leć z CV.

Administrowanie siecią za dużych pieniędzy to ci nie da. Korpo zwykle maja już lepszych adminów co ciepło
  • Odpowiedz
@Bulburator: ogólnie mój plan jest taki, możesz obiektywnie luknąć i wypowiedzieć się to może krytycznym okiem dasz mi jakiś dobry feedback.
W skrócie 24 lata, brak wyższego (planuje pójść w przyszłym roku, najpóźniej za 2 lata), doświadczenie to dużo zleceniówek i od kilku lat manager w Macu. Teraz przeszedłem jako sprzedawca do salonu jednej ze znanych sieci telefonicznych (stwierdziłem, że coś nowego do CV bo już nie dobrze mi od
  • Odpowiedz