Wpis z mikrobloga

DevMirki i DevMirabelki!
Wykop obserwuje już od dobrych 5 lat. Postanowiłem założyć konto i tak sobie myśle:

Siedze w IT 9-10 lat. Trochę startupow i korporacji za sobą. Mnóstwo projektów małych i bardzo dużych.

Co myślicie o serii, w której uczyłbym „biznesu” junior/mid developerow? Z biegiem lat doświadczenia zauważyłem, ze mnóstwo programistów ma ogromne problemy z tym, jak dziala biznes, jak wkładać swoją wartość w przesiębiorstwo nie pisząc bezmyślnie kodu, jak zdobywać podwyżki, negocjować, zrozumieć rynek, by nie zostać z latka klepacza kodu.

Czy kogoś by to interesowało? Jako pierwszy temat widzę: płatności online.

#programowanie #webdev
  • 77
  • Odpowiedz
@NickciN: 24 lata to dobry wiek na pierwsza prace - nic straconego. Brak wykształcenia to żadna przeszkoda. Liczy się co potrafisz i jaki masz potencjał. Jak chcesz szybko zacząć pierwsza prace (niekoniecznie staż) to łap pare sposobów:

1. Na bieżąco twórz frontendowe projekty na GH (najlepiej użyć jakiś szablonów - niech to ładnie wyglada. A kod napisz oczywiście własny)
2. Ogarnij jedna technologie bardzo konkretnie (np React)
3. Jedz na targi pracy IT, można poznać wielu ludzi
4. Jedz na wszelkie meetupy z JS, rozmawiaj z ludźmi, pytaj o prace kogo
  • Odpowiedz
@TwojStaryToKorniszon: jak na wykładowcę słabo czytasz ze zrozumieniem. Cytując samego siebie z jednego z komentarzy:

„Nie obrazę się, jeśli wśród czytelników wyłoni się ktoś mądrzejszy i bardziej doświadczony ode mnie i sam zacznie pisać. To korzyść dla nas wszystkich.”

Masz okazje się wykazać.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Bulburator: co sądzisz o ERP? Uczę się jakiś czas programowania w JS i ogólnie front endu jednak trafiła się oferta gdzie używa się Oracle netsuite, który jest napisany w JS. Czy to jest jakieś zupełnie inne programowanie? Czy po jakimś czasie programowania ERP w JS nieodbiegnę od nauki reacta?
  • Odpowiedz
@beerman: ERP to jedynie program do zarządzania zasobami firmy. Nigdy nie korzystałem z Oracle netsuite wiec nie bardzo wiem w czym konkretnie jest napisany.

Co do nauki Reacta to raczej to oczywiste: jeśli chcesz się w nim rozwijać to musisz w nim pisać. Jeśli nie piszesz w nim pracy, to musisz po niej. Nie wiem na ile biegle się w nim posługujesz. Jakbym poznał więcej szczegółów to mógłbym cię bardziej
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Bulburator: atencja się nie zgadza? Załóż bloga i napisz coś wartościowego to się sami ludzie znajdą. Ewentualnie dołącz do znanych ekip IT. 10 lat to w sumie *niewiele*
  • Odpowiedz
@NickciN: z perspektywy osoby, która kilka lat temu się przebranżowiła - jak coś ogarniasz (a piszesz, że z JSa bardziej zaawansowane rzeczy), to moim zdaniem powinieneś jak najszybciej uderzać do jakiegoś software house. To czego nie wiesz to się douczysz w trakcie pracy. Wiadomo, kasa na początek będzie słaba, ale z perspektywy czasu nie pomyślisz, że za długo zwlekałeś.
  • Odpowiedz
@digupherbones: nie da rady. Większość ofert na juniora to framework, portfolio itd. Jak komuś dam strony w HTML, SASS i JS to nikt mnie nie weźmie. O pieniądze mi nie chodzi, najważniejszy teraz dla mnie jest rozwój. Jeśli wiem, że z daną firmą rozwinę się i będę mógł tworzyć na prawdę imponujące projekty kiedyś to mogę dostawać najniższą. Niestety nie ma takich ofert.
  • Odpowiedz