Wpis z mikrobloga

Ja tylko chciałem przypomnieć, że minął już ponad rok od momentu zgłoszenia przeze mnie błędu polegającego na ładowaniu artykułów na Wykopie poprzez niezabezpieczony protokół HTTP zamiast HTTPS (link do wpisu). Oczywiście problem istnieje nadal.

Dla przypomnienia oznacza to, że mając pełny dostęp do dowolnego węzła (router, access point, switch, itp.) znajdującego się na drodze między urządzeniem ofiary, a serwerami Wykopu, można bez większego problemu uzyskać w ten sposób dostęp do jej konta. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#wykop #webdev #security #bezpieczenstwo
0xFFF - Ja tylko chciałem przypomnieć, że minął już ponad rok od momentu zgłoszenia p...

źródło: comment_uqushEuQD34Sm24EsrWCZwHB4E2zZifT.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
Ja tylko chciałem przypomnieć, że minął już ponad rok od momentu zgłoszenia przeze mnie błędu polegającego na ładowaniu artykułów na Wykopie poprzez niezabezpieczony protokół HTTP


@0xFFF: ... a chcesz srebro ? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Cesarz_Polski:

Z mojego poprzedniego wpisu:

Kontaktowałem się z wami w tej sprawie poprzez zgłoszenie, ale poza informacją o przekazaniu sprawy do działu technicznego, mimo ponownego zapytania, nie uzyskałem od ponad dwóch tygodni żadnej bardziej szczegółowej odpowiedzi.


W tym roku sobie darowałem i postanowiłem od razu napisać na mikroblogu.
  • Odpowiedz
@ajdasz: Ja to wolę mieć kontrolę nad protokołem. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

P.S

Jak support mówi, że coś zrobi to nie trzeba im przypominać o tym co pół roku. ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

@0xFFF: Ja również ostatnio zgłosiłem błąd, ale niestety do dnia dzisiejszego nie jest naprawiony.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@0xFFF: tak na dobrą sprawę to jest to bez znaczenia na portalu ze śmiesznymi obrazkami typu wykop. Poza numerem telefonu, który jest nam nadzieję szyfrowany raczej nic ciekawego atakujący tu nie znajdzie. Bo żeby przekazywać tutaj dane osobowe to trzeba by być przynajmniej mało rozsądnym. Więc niby problem, a jednak tak nie za bardzo
  • Odpowiedz