Wpis z mikrobloga

Kurde byłem na obiadówce przyjeżdżam sobie swoim gruzem parkuje wysiadam i idę i patrze jakiś starszy facet coś majstruje i stęka przy motorowerze. Pytam go się co tam się dzieje drogi panie? Coś pomóc coś potrzeba? On mówi ze nie może wsciasc na rower i przełożyć nogi. .To mówię przytrzymam Panu ten motorek przechylimy i Pan sobie na spokojnie wsiądzie. Starszy Pan wsiada podziękował grzecznie Ja życzyłem mu bezpiecznej drogi no i idę do miejsca gdzie wydaja obiady. Przychodzę przedemną kobiecina stoi ( żadna menelica śmierdząca parchata itd) zwykła kobiecina taka 40+ no i bierze zupkę za 3zł i łamiącym się głosem poprosiła o chleb. Mówi ze ja nie stać a dziś tylko stać ją na tę zupkę. Gościu dał jej 1zł i 4 kromeczki chleba.

Super,ze jej dał bo jakby niedał to bym nie-wiem co chyba go opier^$ albo kupił jej ten chleb. Czuje teraz bardzo moralniaka bo ja zarlem drugie danie a kobiecina nie miała na chleb. Niestety nie dałem jej pieniędzy bo miałem tylko 1 banknot 50zł żadnych drobnych nic przez chwile przeszła mi myśl by jej oddać te 50zł. No ale 50zł to dla mnie tygodniowy obiad także nie zrobiłem tego.

Nie wiem dlaczego bo uważam ,ze zrobiłem wszystko dobrze ale czuje moralniaka teraz własnie jak zjadłem ten obiad. Dla zainteresowanych kotlety ziemniaczane ziemniaki + sosik.

Wiecie co? To wydarzenie tylko pokazuje porażkę tego dyktolandu, bo chyba o co jak o co ale o chleb nikt nie powinien prosić w 21 wieku!

Pewnie niektórych interesuje po co pisze ten post? Sam nie wiem, chce się pochwalić? usprawiedliwić przed bogiem przed samym sobą? Nie wiem ale naprawno będę opowiadał te historie każdemu w tym tygodniu jak będę miał okazje. Znowu przerysowało mi głowę,ze są ludzie,który nie stać na chleb.

#truestory #bezdomnosc #bieda #zalesie #moralnosc #pomocy
a-lexis - Kurde byłem na obiadówce przyjeżdżam sobie swoim gruzem parkuje wysiadam i ...

źródło: comment_UA4y6YoOBLQoWPqGafj3bnfBIQrBOBTN.jpg

Pobierz
  • 5
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@a-lexis: ale co babka w wieku produkcyjnym 40+ lat i na chleb nie ma? W kraju gdzie do Auchan biorą ludzi na kase z lekkim uposledzeniem nawet bo nie ma kto robić? No chyba że jesteś Mirku z jakiejś poPGRowskiej wsi na wschodniej ściany?
@Sepecha: miło miło :) ty wiesz ,ze przez chwile myślałem ze to Ty jesteś tym panem. Jednak za chwile sobie zdałem sprawę ile on miał lat. Dzięki za 10 minut rozkminy i przypomnienie dobrego uczynku :) Wesołych Swiat!