Wpis z mikrobloga

  • 181
#heheszki #polityka #neuropa #4konserwy.ru #bekazpisu #bekazlewactwa #dobrazmiana #pis #polska #tvpis

Pamiętacie jak gówno lało się do Wisły co się działo w TVP? A co teraz się dzieje w sprawie afery Banasia?
Te @tvp_info podrzucam wam za darmo temat na aferę, nie ma za co (σ ͜ʖσ)

PiS to partia miernot popierana przez miernoty!
Pobierz Kempes - #heheszki #polityka #neuropa #4konserwy.ru #bekazpisu #bekazlewactwa #dobraz...
źródło: comment_DxInKAp5e1xm4ccSUipwQiYTzEPyRLEA.jpg
  • 20
@Yahoo_: Wyjmujesz papiery jakie na niego ma ZIobro albo wysylasz smutnych z panow ktorzy odbiora jego dzieci ze szkoly. Cos na niego maja skoro go wybrali, tak dziala PiS
@Haqim: Już sobie sprawdziłem:

Sejm odwołuje Prezesa Najwyższej Izby Kontroli, jeżeli:

1) zrzekł się on stanowiska;

2) uzna, że stał się on trwale niezdolny do pełnienia obowiązków na skutek choroby;

3) został on skazany prawomocnym wyrokiem sądu za popełnienie przestępstwa;

3a) złożył on niezgodne z prawdą oświadczenie lustracyjne, stwierdzone prawomocnym orzeczeniem sądu;

4) Trybunał Stanu orzekł w stosunku do niego zakaz zajmowania kierowniczych stanowisk lub pełnienia funkcji związanych ze szczególną odpowiedzialnością
czyli de facto mogą go tylko namówic aby zrezygnował


@galicjanin: 3) został on skazany prawomocnym wyrokiem sądu za popełnienie przestępstwa;

Za niezłożenie oświadczenia majątkowego członek korpusu może stracić pracę. A za popełniony w nim błąd – oprócz odpowiedzialności dyscyplinarnej – grozi mu odpowiedzialność karna.
Podanie nieprawdy w oświadczeniu jest ryzykowne oprócz odpowiedzialności służbowej, podlegają oni także odpowiedzialności karnej. Maksymalna kara, jaka może im być z tego tytułu wymierzona to kara pozbawienia
czyli de facto mogą go tylko namówic aby zrezygnował


@galicjanin: Bzdura.

Mają wiele możliwości, ale nie chcą ich użyć, bo to jest ich człowiek i ruszenie z oskarżeniem czy Trybunałem Stanu uderza w nich bardziej niż bagatelizowanie sprawy. Bo ich elektorat jest tak tępy, że czytać nie potrafi ze zrozumieniem, a co dopiero oprzeć się propagandzie.

Ty też nie potrafisz czytać. Nad Twoim wpisem jest procedura odwołania. Mamy ci ją rozrysować?
@GordonL: czytałem procedurę odwołania, ale choroba to rzecz całkowicie losowa i niezależna, prawomocne skazanie napisałem jak wyżej. Trybunał Stanu u nas coś praktycznie niewykonalnego. Fałszywe oświadczenie lustracyjne, jeśli by co stakiego miało miejsce że był TW za komuny to już dawno by to wpłynęło. Tak więc zostaje dobrowolna rezygnacja.
@GordonL: też upraszczasz. Trybunał Stanu jest za:

Za naruszenie Konstytucji lub ustawy, w związku z zajmowanym stanowiskiem lub w zakresie swojego urzędowania

Nie wiem czy dałoby się tak ustawić sprawę, żeby Banaś się pod to łapał.
To nie jest tak, że TS można wrzucić za wszystko i każdemu, bo ma się większość. Inna sprawa, że PiS już nieraz pokazał, że takie drobnostki mu nie przeszkadzają, jeśli jest polityczna wola do zrobienia
Nie wiem czy dałoby się tak ustawić sprawę, żeby Banaś się pod to łapał. To nie jest tak, że TS można wrzucić za wszystko i każdemu, bo ma się większość. Inna sprawa, że PiS już nieraz pokazał, że takie drobnostki mu nie przeszkadzają, jeśli jest polityczna wola do zrobienia czegoś.


@Yahoo_: Ekhm.

Fałszywe oświadczenie majątkowe jest w związku z zajmowanym stanowiskiem - poprzednim. A karą jaka orzec może TS jest zakaz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Yahoo_: o ironio gdyby TS nie był sądem politycznym, to Komisja Odpowiedzialności Konstytucyjnej miałaby sporo więcej roboty - przed TS odpowiada się nawet za czyny nieumyślne, wystarczy znaleźć jakąś ustawę do której nie wydano aktu wykonawczego i cyk, na dywanik