Wpis z mikrobloga

(Wpis nr 248)
Dziś w cyklu "Filmy ze Złotej Ery VHS" kolejny obraz Davida Cronenberga, czyli można się spodziewać tu zakręconej akcji i obrzydliwych efektów specjalnych ;)

" Nagi Lunch " (Naked Lunch, 1991)

Akcja filmu opartego na prozie Williama S.Burroughsa, toczy się w Nowym Jorku w latach 50. XX wieku.

Bill Lee kiedyś był pisarzem, teraz trudni się nieprzyjemną pracą eksterminatora. Pewnego dnia, w trakcie wykonywania zlecenia u jednego z klientów, nagle kończy mu się proszek owadobójczy. Zaczyna podejrzewać, że ktoś mu go podbiera. Wkrótce potem okazuję się, że to jego własna żona, która używa proszku jako narkotyku. Niebawem wciąga Billa w nałóg. Bill pod wpływem proszku doświadcza przedziwnych wizji.

Podczas przesłuchania przez policję nawiedza go ogromny karaluch, który podaje się za agenta Międzystrefy. Każe on Williamowi zamordować żonę, która ma rzekomo być wysłanniczką kontrwywiadu.

Wkrótce dochodzi do nieszczęśliwego wypadku, po którym Bill ucieka do Interstrefy.

Międzystrefa jest zamieszkiwana przez różnego rodzaju stwory i tajemniczych ludzi, a sam Lee, który odzyskał twórczą wenę pisze swoje nowe teksty na gadającej, żywej maszynie do pisania w kształcie karalucha.


Zwiastun 1. (mało co pokazuje)
Zwiastun 2. (troche spoileruje, ale za to widać jak wszystko wygląda w filmie)

Strona Filmweb.

Film on-line, lektor, cda. [LINK ]

Film bardzo dziwny, surrealistyczno-psychodeliczny, z ciekawymi, obrzydliwymi efektami i z fabułą, która - jak to niektórzy określają - "ryje banię" ;)
Mnie się "Nagi lunch" podobał, a tak się złożyło, że pierwszy raz oglądałem go... 2 miesiące temu. Jakoś nigdy wcześniej nie było okazji. 8/10

Poprzedni wpis - sf o podróży w czasie "Jeszcze raz Pearl Harbor / Końcowe odliczanie".

→ #zlotaeravhs
Mój autorski tag, gdzie można znaleźć wszystkie dotąd przypominane filmy, jak i te, które dopiero się pojawią...

A ich okładki możecie "hurtowo" przejrzeć w zakładce z grafiką...
https://www.wykop.pl/multimedia-tag/zlotaeravhs/ .

#narkotykizawszespoko #gruparatowaniapoziomu #thriller #fantastyka #surrealizm #filmnawieczor #ogladajzwykopem
#nostalgia #gimbynieznajo #wykopplus30club #film #filmy #vhs
Pobierz
źródło: comment_nXXuAnleJdTHev4dlmW99P3isZecvvFm.jpg
  • 10