Wpis z mikrobloga

Jest tu ktoś kto zna Bentinho Massaro? Nie tylko zna, ale czuje każde jego słowo jak jego własne?
Znacie kogoś kto lepiej opowiada czym jest życie?

#medytacja
go3 - Jest tu ktoś kto zna Bentinho Massaro? Nie tylko zna, ale czuje każde jego słow...
  • 11
@renalum: No właśnie nic tu nie ma z tych rzeczy: pozer, oszust, oszołom. Po prostu pewnych rzeczy możesz jeszcze nie rozumieć. Przesłuchałem wszystkie te godziny jego wyjaśniania świata i to jak by ktoś, mówił moim głosem chociaż nigdy tego nie zrobiłem. Więc wyobraź sobie po 30 latach te najgłębsze myśli wypowiadane przez inną osobę, która potrafi mówić językiem jak widać niedostępnym dla wszystkich.
@renalum: Tego są setki godzin materiałów, i każde słowo to krystaliczny obraz tego jak jak to postrzegałem nawet go nie znając. Ale takich ludzi jest bardzo, bardzo mało zdaje sobie z tego sprawę. Co konkretnie? No właśnie konkretnie wszystko bo to jest jedna wielka układanka i każda część pasuję. Wcześniej miałem podobnie z Basharem. Ale Bashar to robi odsiew już przy tym co dla ciebie ważniejsze - przekaz czy forma przekazu.
@renalum: Po drugie jeśli sam tego nie czujesz co on mówi i jak to jest niesamowicie klarowne to, to po prostu nie jest jeszcze dla ciebie i tyle. Jest wiele dróg. Ja to wiedziałem od razu i nie mogłem się oderwać, od tego jak ktoś mi tłumaczy to co mam w głowię. Tyle.
Daj jakieś konkrety. Wypunktuj najmądrzejsze stwierdzenia, jakie od niego usłyszałeś.


@renalum: Wnosząc po pobieżnie przejrzanym podlinkowanym filmiku, chodzi zapewne o sposób patrzenia na świat w skrócie polegający na widzeniu całej rzeczywistości, a przynajmniej całego życia, jako jednego elementu, organizmu, jednej superświadomości lub pierwotnej siły, "boga" etc. Natomiast świat i życie postrzegamy przez pryzmat rozmaitych "iluzji" serwowanych nam przez nasz umysł. Różni ludzie różnie to nazywają i opisują, ale generalnie wszystkim chodzi
@renalum: OK :)

Co do oszołomów, to jak zdefiniować oszołomstwo? I czy oszołom może mówić pewne rzeczy z sensem?

Na Twojej liście oszołomów, znalazł się Osho, który wg mnie potrafi opisać to, co wszyscy próbują opisać. Oszołomem był, bo miał sektę? Czy to ma wpływ na to co mówił o swoim postrzeganiu rzeczywistości, albo gdy tłumaczył i opowiadał o buddyzmie, taoizmie, medytacji itp?
@azurri: A tak, czytałem to kiedyś... W sumie to takie pierdu pierdu. Żadnych konkretów.

W sieci jest mnóstwo wykładów, wypowiedzi osho. Chciałbym usłyszeć zarzuty wobec nich, bo tutaj można się do czegoś odnieść.
Te historie z 3 ręki - nawet jeśli prawdziwe - to w sumie dotyczyły jakiejś tam grupki bezpośrednio związanej z osho. Mi nie grozi uprowadzenie przez sektę i zgwałcenie przez Rajneesha ;) Mogę go za to słuchać na