Wpis z mikrobloga

#keto #gotujzwykopem #dieta
Pojawiają się często pytania o przepisy na keto tak więc wrzucam swój.

Keto Cheeseburgery bezbułkowe ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No więc bierzemy wołowinę mieloną albo mielimy sami (ilość wedle uznania).
Do mięcha dodajemy jajko, ja dodaje jedno jajko na 0.5kg wołowiny ale do mniejszej ilości też powinno być ok.
Do tego dodajemy pieprz oraz sól, wlewam też trochę sosu Worcestershire (LEA & PERRINS).
Dokładnie to mieszamy łapami i formujemy sobie z tego burgery, ja na jednego burgera daje dwa kawałki mięsa.
Na patelni rozgrzewamy dobrze olej, ja używam oleju z awokado.

Sos robię z majonezu, do tego ketchup (nie za dużo bo ma sporo cukru), trochę pieprzu i sos Worcestershire. Dokładnie mieszamy.

Bierzemy sałatę, myjemy, rwiemy na kawałki i układamy na talerzu w miejscu w którym wyląduje później mięso.
Na sałatę kładziemy plaster sera cheddar (najlepiej mild, nie wiem jak to będzie po polsku, łagodny?).
Na ten plaster sera kładziemy pokrojonego w kostkę pomidora oraz tak samo pokrojony ogórek (ja używam koszernych konserwowych ale to wedle uznania).
Przykrywamy to kolejnym plastrem sera, na patelnie wrzucamy mięcho i smażymy.
Na drugiej patelni smażymy pokrojoną cebulę.

Gdy mięcho się usmaży to jeden kawałek na ser, przykrywamy kolejnym kawałkiem sera i kładziemy drugi kawałek mięsa.
Na to dajemy sos a następnie kładziemy usmażoną cebulę.

Gotowe.

Czas przygotowania to max 20 minut.

Burgery są bez bułki więc najlepiej jeść nożem i widelcem.

Gotowe danie wygląda tak:
A.....3 - #keto #gotujzwykopem #dieta 
Pojawiają się często pytania o przepisy na ke...

źródło: comment_TqeDSdDRNdQNt8uk3HK2if4LVsUyVjoI.jpg

Pobierz
  • 11
@NooB1980: Przypominam Ci pseudosłowianinie, że moi Słowiańscy przodkowie używali zbóż w tym wypiekali z nich pieczywo.
Natomiast to gówno które ty #!$%@? to odpadki po rozbiorze zwierząt, które się rzuca psom, żeby się nie zmarnowało.