Wpis z mikrobloga

office 2007 ze wstążkami, jaki ludzie mieli ból dupy


@Langus: Problemem było to, że wtedy mniejsze rozdzielczości były standardem, sporo to pola zabierało.
@DaemonKazoom swoją drogą dobrepogramy od. Kiedy WP ich kupiło to taki syf że ja #!$%@? XDDDDDDD gówno a nie portal IT, kiedyś ciekawe poradniki, newsy rzeczywiście ze świata IT, typu nowe serwery. Ibm-a/lenovo, jakieś premiery sprzętu typowo serwerowego, newsy o sieci i firewallach, jakichś routerach brzegowych itp.
A teraz? XD zuckerberg puścił bąka, jaki sprzęt Huawei wybrać na wycieczkę do kibla z salonu, albo #!$%@? co mnie najbardziej #!$%@? jakieś nowinki z
pamiętam jak wchodził office 2007 ze wstążkami


@Langus: Cały czas używam na spółkę z pewnie milionem innych użytkowników


Czekam na ból tyłka kiedy 7 straci wsparcie


@Matlaw: Oj jeszcze długo będzie, oficjalnie niby chwila, ale jeszcze dużo urządzeń pracuje na W7 , także pewnie pos ready.

@DaemonKazoom: Office 2010 jest już faktycznie nieco stary ale generalnie nadal sprawuje się dobrze i nie ma większej potrzeby aktualizować. Szczególnie że MS mocno idzie w model subskrypcyjny z nowymi wersjami.
Marzy mi się taki Word Lite, gdzie będą tylko rzeczy których używam - formatowanie tekstu. No i żeby w końcu ktoś rozwiązał te #!$%@? linijki, które losowo się przestawiają i samo formatowanie, które style bierze sobie z dupy xD
krzyczeli że co za gówno te wstążki


@Langus: I mają rację po dziś dzień. Jeśli ktoś był wtedy oblatany w tym pakiecie od starych lat to w ograniczonej liczby kliknięć był w stanie zrobić wiele a po tych zmianach trzeba się nieźle naszukać by znaleźć coś co kiedyś używałeś i dalej wyskakuje stare menu.
Jak nie wierzysz to znajdź sobie dolny indeks albo inne opcje dla czcionki.

Podobnie M$ miał głupie
bo te wstążki to jest gówno


@Noniusz: a dla mnie wstążki są super :>

ja się nadal nie przyzwyczaiłem - serio


@adrninistrator: u mnie w robocie ostatnio mnie zagadnął gość pytając czy on na nowym kompie może mieć office 97 bo ten mu się najbardziej podobał :> Nie przesadzajmy, interfejs jak interfejs, zaletą wstążek jest to że wiele rzeczy jest wprost na wierzchu, zamiast w menu rozwijanym.
@animuss: No nie do końca na wierzchu, bo i tak musisz przełączać między wstążkami. IMHO mogli po prostu zostawić możliwość wyboru menu, tak jak w LibreOffice, zamiast narzucać "jedyne słuszne" rozwiązanie.
@KakaowyTaboret Hahaha co ? Od kiedy jakaś drukarka jest wyznacznikiem opłacalności systemu ? Tu jest dużo więcej czynników od GUI po zabezpieczenia i automatyzację. Win 98 nie obsługuje nfts chociażby, na którym opiera się podstawowa możliwość zabezpieczeń systemu w sieci. Ale co tam jakaś drukarka ważniejsza.
@Anonimizator69

Nie drukarka a etykieciarka o wydajności np 60 000 na godzinę. I często działają na win 98 a czasem 95. I co chcesz w niej optymalizować?

Widziałeś GUI do zarządzania w przemysle? Nie ma dużej różnicy czy 95 czy win 7- podobnie przejrzyste

Wiele z tych maszyn nie jest podpiętych do sieci.
No nie do końca na wierzchu, bo i tak musisz przełączać między wstążkami.


@Noniusz: no a w starym menu musiałeś grzebać po rozwijanych menu. Wstążki możesz też definiować po swojemu, masz quick access itp.
A ja pisałem o IT w poprzednim komentarzu, do którego zresztą się odniosłeś/łaś więc nie wiem dlaczego wyjechałeś/łaś z produkcją, ale mniejsza z tym.


@Anonimizator69:

Bo w firmach produkcyjnych (a pewnie taka dawała ogłoszenie) używa się starych komputerów i pewnie z tego względu szukali gościa do działu IT ogarniającego starego Windowsa ¯\_(ツ)_/¯