Wpis z mikrobloga

@matys210: to dlaczego ścięcie takiego dębu jest w naszym prawie przestępstwem, a wyrzucenie żołędzia do kosza nie? Dlaczego musisz zgłosić że wycinasz ze swojej posesji drzewo, ale nasiono możesz spokojnie wyrzucić? Rozumiem że planujesz to oprotestować, i wprowadzić zakaz niszczenia nasion i owoców zawierających pestki z których może wyrosnąć drzewo?

Tak samo przypadku zapłodnionej komórki jajowej (która jest odpowiednikiem nasiona czy żołędzia) z której może po pewnym czasie powstać człowiek.
  • Odpowiedz
@josedra52:

że w XXI wieku nadal są traktowane śmiertelnie poważnie to jest niesamowite. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Nie wiem co w tym niesamowitego - dalej kwestia twgo co jest po smierci jest nueorzstrzygnieta i bedzie tak prawdolodbnie jeszcze dluugo. A skoro nauka nie potrafi tutaj zajac stanowiska, to zawsze bedzie to pole do popisu dla religii, ideologii, wierzen etc.
Sam tez jestes w jakis sposob wierzacy,
  • Odpowiedz
@RozkalibrowanaTurbopompa: moje porównanie odnośnie żołędzia zinterpetowałeś nie tak jak trzeba. Miałem na myśli kiełkujący żołądź, np powiedzmy w donniczkach zanim trafi do szkółek leśnch. Twoja analogia do żołędzia którego można wyrzucić bezkarnie do kosza to to samo jak zlać się do kibla i spuścić wodę, a to nie ten stan mam na myśli. Tylko ten gdy już nastąpiło zapłodnienie to już jest istnienie nie wmówisz mi że nie. I z
  • Odpowiedz
@matys210:

I z godnie z moją logiką pojęcię życia to nie zależy od wielkośći tylko o "tej" chwili w której może powstać człowiek, zwierzę, mirek i mirabelka.


OK. I to jest właśnie zasadnicza różnica. Jest to coś, co sprawia że właściwie nasze dogadanie się w tej sprawie nie jest możliwe i nie ma kompromisów w sprawie aborcji, a chodzi o moment powstania człowieka.
Ty uważasz że pełnoprawny człowiek powstaje z chwilą zapłodnienia. Ja uważam że dopiero po wykształceniu się układu nerwowego. Szanuję Twoje poglądy, mimo że sam mam inne. I tutaj można by kulturalnie
  • Odpowiedz
@Maciek5000: w lewackich łbach nic nie jest chorobą xD czy prujesz komuś odbyt, czy idziesz do łóżka z dzieckiem lub psem #lovehasnoage xD A co do aborcji to przywiążą się do drzewa by go "nie zabijać", ale dziecko w łonie matki to można szczypcami rozerwać w jej brzuchu i do śmietnika wyrzucić bez powodu
  • Odpowiedz
@Opiat: o to właśnie chodzi, że piszesz, że to odchylenie od normy

to prawda, jest to odchylenie od normy, a ja się pytam - i co z tego?

homoseksualista swoimi upodobaniami łóżkowymi nie robi sobie, ani nikomu innemu krzywdy, więc sam fakt, że jest to odchylenie od normy nie sprawia, że może być zakwalifikowane jako choroba
  • Odpowiedz
Zależy jak zdefiniujesz pojęcie choroby.


Jaka definicja pojęcia "choroba" oznaczałaby że homoseksualizm jest chorobą?

Zakończenie życia człowieka bez jego świadomej zgody to morderstwo.


@Bartholomew: Oczywiście. Tylko co sprawia że człowiek jest człowiekiem - i czy coś takiego posiada 12 tygodniowy płód?
  • Odpowiedz
czy prujesz komuś odbyt, czy idziesz do łóżka z dzieckiem lub psem


@anonimowybagatelizator: sorry, ale #urojeniaprawakoidalne mocno. Jeśli Ty jako dorosły człowiek chcesz żeby ktoś Ci pruł odbyt... zacytuję Ci krula, "chcącemu nie dzieje się krzywda".

Dziecko czy pies nie może wyrazić zgody na seks, dlatego wśród postulatów osób LGBT nie chce legalizować pedofilii czy zoofilii. Chyba że wierzysz w materiał TVPiS "Inwazja", którzy takie fake newsy szerzy
  • Odpowiedz