Wpis z mikrobloga

@powsinogaszszlaja: Ja nie potrafię powiedzieć czy jest to siła wyższa, czy Bóg, a może po prostu zasady symulacji w której uczestniczymy, ale po tym co przeżyłem mam mnóstwo przykładów z własnego życia że jest coś ponad to co widzimy i to działa niezależnie od tego czy w to wierzymy czy nie.
A OP jeszcze tego nie odkrył, ale podświadomie nie podjął wyzwania, bo jednak się bał. ( ͡
  • Odpowiedz
@Bartholomew: Zdecyduj się: albo stwierdzasz kategorycznie, że Bóg istnieje albo może masz nadzieję, że istnieje i wtedy to jest myślenie życzeniowe. W obu przypadkach jest to rodzaj wiary, w pierwszym przypadku jak to ładnie określiłeś "Sąd kategoryczny w tej materii raczej słabo świadczy o Twojej kondycji intelektualnej.", a w drugim przypadku to są co najwyżej pobożne życzenia. I ja się jak najbardziej zgadzam z Twoim cytatem.
  • Odpowiedz
albo stwierdzasz kategorycznie, że Bóg istnieje albo może masz nadzieję, że istnieje


@arealhumanbean: Nie ma możliwości stwierdzenia kategorycznego bo z definicji wiary wiedza natychmiast wiarę unicestwia. (Tzn. mogę twierdzić kategorycznie, że "wiem" lub "wierzę", ale nie mogę stwierdzić, że "kategorycznie wierzę"). Wiara to nie nadzieja. Ta jest pojęciem z zakresu emocji a wiedza lub wiara z emocjami się nie wiążą.
  • Odpowiedz
3letnie dziecko zachorowało na raka? Boży plan.

Dziecko przeżyło wypadek? Bogu dzięki.

Objawienia skończyły się z chwilą wynalezienia kamer? Bóg wystawia was na próbę...


@josedra52: To jest myślenie osoby, która edukację teologiczną zakończyła na pogadankach z księdzem w podstawówce. Mam rację?
  • Odpowiedz
Powiedziano, że lepiej będzie już tego nigdy nie ruszać i mieli rację, prawie 20 lat później PIS wygrzebał temat na tapetę i znów jest sraczka.


@Antorus: Nie PIS tylko Ordo Iuris i elektorat RM. w latach 90. nie AWS tylko głównie Kaczyńscy są autorami aktualnego kompromisu. Stąd nie wierzę, żeby to był pomysł JarKacza.
  • Odpowiedz
Boga nie ma.

@Maciek5000: Ta kwestia nadal jest nierozstrzygnięta.


@kiszczak: ale jakbym powiedzial "LAtający potwór spagetti nie istnieje" to byś powiedzial , że raczej tak, czy nadal byś twierdzil że "ta kwestia jest nadal nierozstrzygnieta" ???
  • Odpowiedz
@Tytyka: "Normalni ludzie mają polewkę"
Normalni ludzie nie roszczą sobie prawa do decydowania o zawartościach macic obcych kobiet. Tak samo jak nie powinno interesować ich w jaki otwór ciała ktoś wkłada komuś penisa (jeśli zachodzi to za obopólną zgodą zainteresowanych).
  • Odpowiedz
@djtartini1: jak na razie tego nie wprowadzili ale cholera wie co im do łbów strzeli jak zechcą sięgnąć po poparcie skrajnego katostanu. Zwłaszcza jak im Konfederacja takie radykalne pomysły będzie podsuwała.

Zakaz handlu też nie wyszedł bezpośrednio od PiS tylko od związkowców Solidarności. Była petycja, dużo podpisów i stało się.
  • Odpowiedz