Wpis z mikrobloga

@leac: Konserwatyści uważają, że uniwersalną zasadą jest utrudnianie życia gejom, bo tak jest od dwóch tysięcy lat, bo tak nam powiedziała książka.
Jakie to zmiany konserwatyzm nie uważa za dobre? Konserwatyzm stoi w sprzeczności z nauką, są hamulcowym świata. Konserwatyzm opiera się na bezrefleksyjnym i dogamtycznym, kierowaniu się książka, w której wszystko jest już zapisan, bezdyskusyjne i wystarczające. Wolnomularstwo - nie. Oświecenie - nie. Prawa kobiet - nie. Heliocentryzm - nie.
@Hound: Jeżeli popieram racjonalne zmiany takie jak legalizacja marihuany, związki partnerskie, państwo opiekuńcze etc. a sprzeciwiam się totalnie idiotycznym, jak nowe normy dotyczące płci, multikulturalizm, kosmopolityzm etc. to jak mnie sklasyfikować?
Konserwatyzm stoi w sprzeczności z nauką, są hamulcowym świata.


@Tymajster: Zwłaszcza taka Lady Margaret Thatcher hamowała rozwój świata xD.
Taki konserwatysta jak Ronald Regan i jego postawa wobec sowietów wcale nie przyczyniła się do poprawy losów świata XD
Więc postęp to powinien być dialog obu stron, a nie gwałt na którejś z nich.

@NoMercyIncluded: Gwałtu dokonują konserwatyści. Narzucając swoje kolektywistyczne schematy nazywane tradycją na najmniejsze mniejszości w społeczeństwie: na jednostki.
Dlaczego dwóch dorosłych ludzi ma tłumaczyć się, wchodzić w dialog z kimkolwiek, jeśli sprawa nie dotyczy nikogo poza nimi samymi?
Pobierz Tymajster - > Więc postęp to powinien być dialog obu stron, a nie gwałt na którejś z ...
źródło: comment_u1SMdY6qZu1QNytkBSUkXkVJ2N7IDNOf.jpg
@PilariousD: Ok, wy schodźciem a my pozostaniemy na drzewie. Analogicznie, wy uczcie swoje dzieci masturbacji a my pozostaniemy w średniowieczu. Zobaczymy czyje dzieci wyrosną lepsze. Problem w tym, że wy chcecie zmusić nas do schodzenia z drzew, kiedy my nie zmuszamy was żebyście tam pozostali.
@Tymajster: Heh. Widzisz, ja wypowiedziałem się bardzo ogólnie, bez dokonywania oceny żadnego z obecnych konfliktów, a Ty już masz gotową narrację. Jesteś subiektywny.

Dialog jest konieczny z tego powodu, że gdy jesteś mniejszością, to większość się z Tobą nie zgadza. I nie obchodzi ich, czy mają rację ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Naiwnym jest myślenie, że wszystko da się "przepchnąć" - często opór rośnie wraz z przykładaną siłą.
@PilariousD: a wyobrażasz sobie jak konserwatysta nie je własnego gówna, a lewak do niego podchodzi i mówi " JA #!$%@?, A TY CO, NADAL W CIEMNOGRODZIE ?XDDD PRZECIEŻ ŻARCIE GÓWNA JEST TAKIE POSTĘPOWE XDDD"
@NoMercyIncluded: A ja podałem konkretny przykład gdzie konserwatyzm się pojawia niepytany i nieproszony.

A co do dwóch ostatnich akapitów to się z Toba zgadzam i o to mam ból dupy. Kiedy w końcu ci wszyscy #!$%@? przestaną się #!$%@?ć ze swoim starym porzadkiem świata i swoimi jedynymi słusznymi poglądami.
@dymitrop: Nie. Ale wyobrażam sobie sytuację kiedy konserwatysci jedzą gowno z pokolenia na pokolenie i ktoś przestaje je jeść. I konserwatyści na to "musisz je jeść, bo wszyscy je jemy od zawsze i nie ma wśród nas miejsca dla takich dziwaków jak Ty, jeszcze moje dzieci to zobaczą i przestaną jeść gówno."