Wpis z mikrobloga

@efem: > mogłoby się tak wydawać, ale kiedyś rozmawiałem z ekspertem od alarmów takich domowych i powiedział mi, że jeśli na uzbrojonym alarmie ktoś #!$%@? młotem w centralke to jest 50% szans że alarm się włączy a 50%, że się dezaktywuje ¯_(ツ)_/¯

@efem:

centralka jest w zupelnie innym miejscu niż panel na PIN. Najczęściej w środku budynku. Żeby się do niej dostać trzeba minąć kilka czujek których zniszczenie powoduje alarm
@efem tak jak kolega @Sliwa pisał, centrala w domu często jest gdzieś zamknięta, schowana i tylko pinpad masz przy wejściu, jak w niego #!$%@? i poniszczysz przewody to sabotaż zostanie wykryty, tak samo jak odetniesz przewód przy czujce
technicznie żaden. Ale najbezpieczniejsza forma dostawy to to nie jest.


@mkoijmkoij: miliony dostarczonych paczek, jeden Paczkomat #!$%@?, prędzej ci #!$%@? spuszczą na ulicy jak będziesz z paczką do domu wracać. Tu masz przynajmniej monitoring.
@luxkms78: mi kiedyś się zaciął paczkomat, zadzwoniłem na infolinię i mi konsultant powiedział, która skrytka jest moja i kazał pięścią uderzać w jej rogi ( ͡° ͜ʖ ͡°) I za którymś razem odpuściło i się otworzyło, ale serio musiałem trochę mu przyłożyć. Paczkomatowi, nie konsultantowi.