Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Witam, potrzebuję podpowiedzi odnośnie reklamacji,
kupiłem prawie 2 lata temu kozaki skórzane za 400 zl z Wojasa, po 2 tygodniach materiał pękł w okolicach sznurowadel starałem sie zwrócić na reklamację(sprzedawca namówił mnie na naprawę lub zamianę) buty zostały naprawione i mi oddane, następnie po miesiącu podeszwa sie odklejala również zwróciłem na gwarancję lecz zażądałem zwrotu pieniędzy reklamację odrzucono lecz buty naprawiono, za rok taka sama sytuacja z podeszwa zostały 2x naprawione, tydzień temu ponownie zacząłem używać butów noi ta sama sytuacja podeszwa zaczęła sie odklejac wiec korzystając z tego ze reklamacja kończy soe pod koniec października oddałem na gwarancję aby buty naprawili, dziś dostałem wiadomość ze reklamację oddalono z powodu tego ze materiał nie mogl wytrzymać tak intensywnego użytkowania i nie realne jest aby but to wytrzymał, Wojas oświadcza 2 lata gwarancji więc moje pytania czy ktoś tu mnie nie chce w #!$%@? zrobić czy mają tskie prawo jak zareagować? Z góry dziękuję za podpowiedzi

#poradyprawne #prawo #protip #pomocy #buty #modameska ##!$%@? #reklamacja
  • 6
@komentator_z_przypadku: spróbuj odstąpić od umowy na zasadzie rękojmi z art. 560 § 1 kc. Buty były już naprawiane przez sprzedawcę, więc Twoje prawo do odstąpienia od umowy nie jest już ograniczone, gdy sprzedawca zdecyduje się niezwłocznie naprawić buty albo je wymienić. Nie składaj reklamacji na żadnym formularzu, tylko złóż swoje pismo, w którym wskażesz, że jesteś zainteresowany wyłącznie odstąpieniem od umowy, opiszesz wcześniejsze procedury reklamacyjne, które nie przyniosły pożądanego rezultatu, czyli