Wpis z mikrobloga

Wiecie czemu KO przegrało wybory? Bo PIS zrobił coś czego wcześniej nie zrobił nikt czyli faktycznie dał to na czym ludziom najbardziej zależało - kasę!! Pewnie sporo ludzi nie zgadza się z formą 500+ ale mieć w portfelu 500, 1000 lub 1500 pln miesiecznie to dla niektórych połowa (jak nie więcej) domowego budżetu. Tego się nie da zastąpić wołaniem o demokrację, wolne sądy itp. Ludzie chcą takiej demokracji która sprawia że są bogatsi. Zgaduję, że są nawet w stanie zrezygnować z pewnych wolności dla lepszego statusu.
KO i Schetyna mimo, że widzieli siłę działania "rozdawnictwa" kasy to nie mieli jaj by wykonać taki rewolucyjny ruch na jaki zdecydował się 4 lata temu PIS. Mogli wygrać te wybory i uleczyć Polskę z chorego 500+ i finansowania biedoty przez ciężko pracujących ludzi. Jak? Znieść PIT dla wszystkich i zlikwidować 500+. Przychód z PIT w 2018 to 37,3 mld PLN koszt 500+ to 40 mld PLN. Wygrywamy 4-krotnie, każdy pracujący objęty jest programem, a wielu dostanie więcej niz od PIS, pracodawcy nie ponoszą dodatkowych kosztów, a pensja minimalna podnosi się automatycznie bez presji inflacyjnej, zmniejszamy liczbę urzędników i pozbywamy się tego kosztownego i archaicznego podatku, zaprzestajemy wspierania bezrobotnych i wszystkich tych którzy z 500+ zrobili sobie sposób na życie, wywieramy presję by podejmować pracę bo to się po prostu opłaca. Pieniądze zostawione w kieszeni, pobudzą gospodarkę. I to jest kontroferta, a nie jakieś #!$%@? wie, pokraczne Szóstki Schetyny. Trzeba mieć jaja, a nie pudrować gówno.
#wybory #pis #po #podatki #pracbaza #4konserwy #neueuropa
  • 60
  • Odpowiedz
@sekaszy: takich nie przekonasz. chociaz moze kilku rozumie, że to nieładnie wyciągać łąpę po pieniaze innych Polaków. ot taka społeczna przyzwoitosć.
myślę, że ten system przekonałby wielu innych którzy pod te chore rozdawnictwo nie podlegają. ludzie 45+, młodzi bezdzietni 26+, małżeństwa z jednym dzieckiem, wyborcy PISu z dobrymi pensjami (ciekaw jestem weryfikacji opcji politycznej takich małżeństw co mają minimum 12k pln brutto)
  • Odpowiedz
@lemonic: OK no dobra. To teraz policzmy. Miesięczny koszt pitu przekracza 500 zł w momencie gdy zarabiasz troszkę mniej niż 5300 netto. I przekracza 250zł gdy zarabiasz troszkę mniej niż 3100 netto. ( Przez kwotę wolną od podatku wychodzi nie po równo ( ͡° ͜ʖ ͡°) ).

Jak masz jedno dziecko, opłaca ci się zrezygnować z 500+ przy zarobkach 2x3100 netto i więcej.

Gus na daje że > Badacze tematu szacują medianę dla całej Polski na mniej więcej 2800 – 3000 zł brutto, czyli pomiędzy 2000, a 2160 złotych netto. Warto pamiętać też o tym, że milion osób w Polsce zarabia pensję minimalną, czyli ok. 1700 złotych na rękę (nieco ponad 2300 brutto). To są dane z uwzględnieiem firm
  • Odpowiedz
@sekaszy: dobra analiza, szacun. tylko ja nie chce kupić głosów większym rozdawnictwem tylko porzucić archaiczny podatek. zostawić pieniadze w kieszeniach polaków, podniesć ich pensje, nie dociążać pracodawców, skonczyc ze strukturalnym rozdawnictwem uzależniajacym obywateli od publicznych pieniedzy i skonczyc z hodowaniem uzależnionych od danin grup społecznych.
myślę, że spore grono ludzi głosowałoby za pozostawienim mu w portfelu jego 200-300 pln z wypłaty niż otrzymywaniem 500 z rozdawnictwa. większość ludzi jest przyzwita.
  • Odpowiedz
@lemonic: PO przegrywa przez to że np. ich członkowie obrażają uczucia religijne, tradycje, patriotyzm, ludzie pamiętają afery , bronią skorumpowanych sądów,
nie samo 500+ wygrało wybory (też jestem pracownikiem i zarabiam 3500 netto w Warszawie, ledwo żyje za te niskie pieniądze ale niestety moja instytucja więcej a prywaciarze oferują mi mniej, nevermind)
pamiętaj o aferach, pomysłach na sprowadzanie muslimów itd. ich kandydatki obrażające flagę, wiarę naszych przodków, wspierający pedalstwo, więc
  • Odpowiedz
@vilas: nie wiem ile masz lat, ale jak w wawie zarabiasz 3500 na państwowe a na wolnym rynku nie możesz dostać więcej to ty chłopie masz problem i to zajebisty. Ty nie patrz na afery, LGBT, muslimow, wiarę, flagi tylko weź się w garść i popracuj nad soba bo to ty jesteś swoim największym problemem. Powodzenia
  • Odpowiedz
@vilas: jestem 4 lata młodszy od ciebie wiec wpadamy w te samą kategorię wiekową. w 2004 zaczynałęm na studiach jako spedytor w podpoznańskiej firmie. pracowałem za 1500 do łapy po 10h dziennie z dojazdami wychodziło 12h!!!! robote dostałem po wysłąniu 50 CV a byłem absolwentem jednej z lepszych poznanskich uczelnii. #!$%@? bo wiedziałem, ze ciezka praca się zwraca. po 3 latach byłem kierownikiem działu, po 5 kierownikiem sprzedaży, po 7miu
  • Odpowiedz
@lemonic: 2002, 2003 miałeś > 20% bezrobocia, szczyt bezrobocia,
ja pracowałem za 850 złotych
pracę mam naukową (prawo, laboratoria, spełnianie norm przez urządzenia)
po 15 latach pracy dla pewnej państwowej inspekcji postanowiłem w końcu coś zacząć szukać bo ile można w Warszawie żyć za 3500 obecnie i najwyższe oferty mam 2500-max 3000 a zarabiam 3600 a jak się doliczy trzynastkę i podzieli nagrody okresowe to może 3900 netto mam ,
w Warszawie ciężko za to mieć rodzinę,
pracodawcy oferują 2500-3000 "gdybym miał uprawnienia konstruktorskie" których nie mam (mimo, że znam AutoCad, SolidWorks, 2 języki obce) i ukończyłem politechnikę (kolejnictwo) ze
  • Odpowiedz
@vilas: 3800 zarabia u mnie jako spedytorka ukrainka ktora dołaczyła do zespołu jako świeżak!!!! pracuje 3ci rok.
bierz kredyt koncz kursy jakie potrzebuja pracodawcy i zawalcz o sibeie. może warto zrobić krok wstecz finansowo jesli sa perspektywy. w 5 lat mozesz przejsc z 3500 na 7000.
moja zona tez siedziala w gówno robocie za 3500 bo dzieci, bo macieżyństwo bo niepelnosprawny syn. nie mogłą sie wykaraskac z tego. wypchnłąem ją
  • Odpowiedz
@lemonic: ja się nie ograniczam, co parę dni dawałem różne ogłoszenia, że szukam pracy, mimo, że wyraźnie pisałem, że ze względu na koszty życia w Warszawie 5000 na rękę na start to miałem oferty na poziomie 2500 , w ciągu 7 miesięcy dawania ogłoszenia miałem 4 odpowiedzi:
- 2400 brutto grafik robienie ulotek i kalendarzy
- 2500 netto hotel szukał inżyniera-prawnika do ogarnięcia 24/7 hotelu , napraw, strony prawnej (mam
  • Odpowiedz
@vilas: jęczysz jak wielu w tym kraju. taki juz jesteś i skoro dalej tego nie ograniasz to taki z tego świata zejdziesz.
jak cię nie stać na założenie rodziny to jesj #!$%@? nie zakłądaj. szkolić się podnosic umiejetnosci twarde i miekkie, a nie #!$%@? ze bez 500+ byś nie dał rady.
aaaa i jeśli piszesz pracodawcy, ze ze względu na koszty zycia ma ci zapłącić 5000 pln to ty nie
  • Odpowiedz
@lemonic: założenie rodziny, mieszkanie, to normalne standardy które każdy pracujący powinien móc mieć

ci co tego nie rozumieją potem się dziwią jak wygrywają PISy lub inne partie socjalistyczne, dobrze, że PIS chociaż nie jest lewacki obyczajowo

nie ma opcji "nie zakładaj rodziny", bo potrzeba posiadania to rzecz naturalna, potem wychowanie dziecka na patriotę
  • Odpowiedz
@vilas: 500 + od PISu to prawackie jest? weź chłopie ogranij głowę. PIS to najbardziej lewicowa partia jaka rzadziała tym krajem od 89 roku. ty jakiś dziwny jestes
  • Odpowiedz
@lemonic: lewactwo to kwestia obyczajowa a lewica to kwestia ekonomiczna
PIS jest lewicowy w ekonomii a nie w obyczajach, lewactwem jest promowanie mniejszości, plucie na własną historię, na tradycję czy lewactwem jest odwracanie moralności (dobro, zło, karanie przestępców)
PIS czy Ruch Narodowy to "narodowy socjalizm" "katolicki socjalizm" i to znajduje poparcie dlatego, że przedsiębiorcy nie rozumieją, że człowiek chce mieć podstawowe rzeczy (które ma na zachodzie) , przedsiębiorcy twierdzą, że
  • Odpowiedz
@vilas: Hitler też był narodowym socjalistą. weź ludziom w portfel nie zagladaj tylko #!$%@? sam na siebie. prawdzywy facet potrafi utrzymać swoją żone i dzieci bez potrzeby wydzierania kasy innym ciężko pracujacym obywatelom tego kraju. nie wstyd ci tak przed samym sobą że bez pomocy panstwa nie byłbyś w stanie utrzymać swojej rodziny? ja bym się pod ziemię zapadł, ale widać to nas różni, a to gdzie jesteśmy życiowo tylko
  • Odpowiedz
@lemonic: ale ja pracowałem zawsze dużo, tylko państwo mało płaci od godziny np. kontroli które robiłem, czy od godziny kiedy przy mikroskopie coś analizowałem,
bo to co gadasz to farmazony wygłaszane przez liberałów w latach 90 o wydajnosci
robotnik w fabryce Rolls Royce przykręca tyle samo śrubek co przykręcał robotnik w fabryce FSO , czy jeden się obijał a drugi był mega pracowity ? a ich pensje różniły się 20-krotnie albo 30-krotnie

czy pracownik który w polskim sanepidzie analizuje skażenia różni się od pracownika szwajcarskiego sanepidu ?
ich zarobki różnią się 10 krotnie a ten szwajcarski pracuje 32 godziny w tygodniu a ten
  • Odpowiedz
@vilas: niczym się nie różnisz od tych wszystkich inceli co mi matematycznie wyliczaja dlaczego nie mogą poruchać.
przestań #!$%@? o tym że panstwo mało płaci. sam wybrałeś zawód w jakim pracujesz. sam odpowiadasz za to kim jetses i ile zarabiasz. nikt cię łańcuchem w robocie nie trzyma. masz wybór albo zmien robote i branżę, albo jedź robić do Szwecji jak tu nie ma dla ciebie solidnej pensji w zawodzie który
  • Odpowiedz
@lemonic: sam #!$%@? bo wyraźnie pisałem, że próbuję zmienić pracę, daje ogłoszenia o oferują mi nawet tysiaka mniej niż mam obecnie, gdybym nie pisał, że "proszę nie pisać z ofertami niższymi niż 5000" to może zamiast 4 propozycji miałbym 20 ale były by to propozycje na poziomie minimalnej pewnie
  • Odpowiedz
@vilas: z taką filozofia dla ciebie już nie ma ratunku. Daj 5000 albo 500+. Gwarantuje ci że twoja frustracja będzie tylko narastac bo po prostu nie jesteś przystosowany do życia w tym systemie. Ty jesteś homo sovieticus i tak jak oni wszyscy po prostu nie pasujesz do dzisiejszych realiów.
  • Odpowiedz