Wpis z mikrobloga

Wiecie czemu KO przegrało wybory? Bo PIS zrobił coś czego wcześniej nie zrobił nikt czyli faktycznie dał to na czym ludziom najbardziej zależało - kasę!! Pewnie sporo ludzi nie zgadza się z formą 500+ ale mieć w portfelu 500, 1000 lub 1500 pln miesiecznie to dla niektórych połowa (jak nie więcej) domowego budżetu. Tego się nie da zastąpić wołaniem o demokrację, wolne sądy itp. Ludzie chcą takiej demokracji która sprawia że są bogatsi. Zgaduję, że są nawet w stanie zrezygnować z pewnych wolności dla lepszego statusu.
KO i Schetyna mimo, że widzieli siłę działania "rozdawnictwa" kasy to nie mieli jaj by wykonać taki rewolucyjny ruch na jaki zdecydował się 4 lata temu PIS. Mogli wygrać te wybory i uleczyć Polskę z chorego 500+ i finansowania biedoty przez ciężko pracujących ludzi. Jak? Znieść PIT dla wszystkich i zlikwidować 500+. Przychód z PIT w 2018 to 37,3 mld PLN koszt 500+ to 40 mld PLN. Wygrywamy 4-krotnie, każdy pracujący objęty jest programem, a wielu dostanie więcej niz od PIS, pracodawcy nie ponoszą dodatkowych kosztów, a pensja minimalna podnosi się automatycznie bez presji inflacyjnej, zmniejszamy liczbę urzędników i pozbywamy się tego kosztownego i archaicznego podatku, zaprzestajemy wspierania bezrobotnych i wszystkich tych którzy z 500+ zrobili sobie sposób na życie, wywieramy presję by podejmować pracę bo to się po prostu opłaca. Pieniądze zostawione w kieszeni, pobudzą gospodarkę. I to jest kontroferta, a nie jakieś #!$%@? wie, pokraczne Szóstki Schetyny. Trzeba mieć jaja, a nie pudrować gówno.
#wybory #pis #po #podatki #pracbaza #4konserwy #neueuropa
  • 60
  • Odpowiedz
  • 0
@lemonic tylko że spora część dochodów z pit pochodzi od tych najlepiej zarabiających. Mediana zarobków to obecnie 3500 brutto od czego się płaci 2800 podatku dochodowego rocznie. To znaczy że małżeństwo w którym oboje rodziców zarabia więcej niż połowa pracowników w Polsce dostanie mniej niż z 500+ na jedno dziecko.
  • Odpowiedz
@TheOneWhoKnocks:
1 Idź być lewakiem gdzieś indziej.
2 Jeszcze nie widziałem żadnego z tych dzieci z cukierkiem. Staży wszystko przepijają.
3 Jak już to niech ich staży im kupią za pieniądze które sami zarobią. Nie mam ochoty fundować patologi wygodnego życia.
4 To ty potrzebujesz dojrzeć jeśli jeszcze myślisz że ludzie są równi. Ale nie martw się. Też byłem lewakiem jak miałem 13 lat. Najważniejsze to zrozumieć że ten system nic
  • Odpowiedz
@wujekZlo widzę że mnie nie zrozumiałes.

Wiem że ludzie nie są sobie równi. Ale dzieciakom warto zapewnić równy start. (Taki sam jak ten z darmowym dostępem do edukacji) Ten sposób który proponuje PiS, mi pasuje.
  • Odpowiedz
@fm08: ja nie twierdze że PO ma jakis program xd w sumie to ta cala opozycja teraz sie jakos pogrupowala przed tymi wyborami a tak to tam przez 4 lata nie mogli się jakos zebrac tylko takie nijakie to wszystko xD w sensie partie sie laczyly ze soba, potem rozlaczaly potem tworzyly nowe nazwy no i ten xD najlepiej byloby stworzyc jakas nowa partie od podstaw i przez 4 lata ja
  • Odpowiedz
@TheOneWhoKnocks: To ty nie nie rozumiesz. Od początku próbuje ci tłumaczyć że 500+ nie daje nikomu równego startu. Jedyne co ten program robi to przyczynia się do produkcji stad biedoty z FASem która nigdy nie będzie miała, ani nie będzie chciała startu do wszystkiego.
  • Odpowiedz
@proceduralne: to są niuanse o czym piszesz. jeśli były i niby dalej są pieniadze na 500+ to można nimi zrekompensowac stratę samorzadów na likwidacji PITu.
Jakakolwiek likwidacja podatku, biurokracji, przemiału pieniędzy jest dobra. Pieniądze mają być u ludzi i to oni mają je wydawać.
Istnieje podatek VAT który jest pobierany przy każdym zakupie. Jeśli ludzie bedą mieli wiecej pieniedzy wpływy z VAT się zwiększą. To efekt uboczny zniesienia PIT.

@plushy oczywiscie,
  • Odpowiedz
@proceduralne: widzisz i ty byś się nadawał na członka opozycji. skoro tak było,tak jest to i tak bedzie. poziom myślenia abstrakcyjnego na poziomie zero.
kiedyś ktoś wymyślił, że iles procent PIT zostaje w miejscu pobrania. a jak było przed? czarna dziura?
czy można np zwrócić część pobranego VAT województwom na terenie którego został pobrany by zrekompensować brak PIT? czy to wykracza poza twoje pojecie?
  • Odpowiedz
@TheOneWhoKnocks @wujekZlo równy start to ci twoi starzy mają dać, a wszyscy Polacy. panstwo dosc robi dajac mniej zaradnym opieke medyczna, edukację, infrastrukture i otoczenie gospodarcze. jesli dla ciebie to wciaż za mało i potrzebujesz comiesiecznego dofiansowania swojej egzystencji to bardzo mi przykro ale jesteś zwykłym pasożytem który najpewniej wychowa kolejnych pasożytów żyjacych na koszt wszystkich Polaków.
  • Odpowiedz
@lemonic może tak. Może nie. Taki, większość chce model państwa. Niemcy też mają, socjale nawet większe niż u nas, a spojz jak bogate mają spoleczenstwo.
Z kolei w USA, sprywatzowali np. Służbę zdrowia, i nie wiem czy chciałbyś tam chorować. ( ͡º ͜ʖ͡º). Dziesiątki tysięcy złotych kosztuje złamanie nogi. Absurd
  • Odpowiedz
@proceduralne: już nie badz taki upierdus. piszę "panstwo" a nie rząd. instytucje samorządowe podchodza pod instytucje panstwowe.

@TheOneWhoKnocks niemcy mają swój socjal, Szwedzi też i zobacz jakie hordy nierobów z afryki ciagną. większosć wyborców PIS jest przeciwko wpuszczaniu imigrantów ekonomicznych, ale sami socjal ciagną. typowy wyborca pis nie lubi konkurencji w ciągnieciu socjalu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
w USA masz ubezpiecznie i jak masz je dobre to
  • Odpowiedz
@lemonic: oczywiscie, że najmniej zarabiający rodzice dostaną proporcionalnie mniej z likwidacji PIT bo sami mało tego PIT płacili. zaczynamy tutaj dyskusję na poziomie, "dostaję za darmo 500 PLN czyichś pieniedzy to czemu miałbym chcieć 200 PLN swoich".
No dobra, ale po cholere oni mają na ciebie głosować wtedy, to się najzwyczajniej im nie opłaca.

A bo jakaś etyka? Oni widzą jak ich szef kupuje sobie nowe autko za równowartość ich 5-letniej
  • Odpowiedz
@sekaszy: ciężko walczyć z gotówka do łapy ale jakoś trzeba. Dla aktualnych umów nie ma problemu ze zmiana brutto na netto. w razie gdyby janusz sie połąsił na różnicę to pewnie chetnie urząd b y to skontrolował. gorzej z nowymi umowami, bo wowczas ciężko kontrolowac za ile ktoś idzie rozpoczyna pracę, ale tak jak dziś jest to umowa miedzy pracownikiem i pracodawcą. jesli da się zwolnic ludzi do 26tego roku zycia
  • Odpowiedz
Bo PIS zrobił coś czego wcześniej nie zrobił nikt czyli faktycznie dał to na czym ludziom najbardziej zależało - kasę!!


@lemonic: niby tak ale nie do konca - rownie dobrze mozna powiedziec ze ludzie dostali jakis namacalny dowod dzialania politykow i w koncu nie czuja sie pomijani i zapomniani w panstwie
  • Odpowiedz
@lemonic: Człowieku, to nie jest osobiste. Ja tu mówię o sprzedaniu twojego pomysłu wyborcom.

To powtarzam pytanie, po kiego #!$%@? oni mają głosować na twój pomysł, kiedy raz stracą pewne 500zł, kiedy dwa mogą zyskać jakieś 200zł, kiedy trzy dobitnie wierzą, że ich pracodawca próbuje wyruchać ich na każdym kroku?
  • Odpowiedz