Wpis z mikrobloga

Nie rozumiem tego hejtu na starszych ludzi oni mają swoje interesy czyli 13ta emeryturę i głosują tak jak im rozsądek każe. #!$%@? oni zyja za 900pln/msc a całe życie płacili te #!$%@? składki ZUS. Mało tego przeżyli PRL im się po prostu należy te parę złotych więcej. Do tego świadomość, że sąsiad SBek stracił przywileje i ma normalna emeryturę nie pozwala im głosować inaczej.

#wybory
  • 14
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wonsztibijski: i ilu ludzi na emeryturze to emeryci z lat 90.? Jakaś garstka, bo większość, poza 40-letnimi emerytami górniczymi i wojskowymi, już dawno nie żyje. Większość emerytów to ludzie, którzy na emeryturę przeszli w ciągu ostatnich 10 lat. I ci mieli sporo czasu na odkładanie. Teraz zresztą dostają świadczenia naprawdę wysokie, jak na tak niski wiek emerytalny i zarobki w Polsce.
@Volki co mnie to obchodzi.
Mówię ci tylko zebys postawił się w ich sytuacji.
Ja bym nie przeżył tygodnia za 900zł dlatego szanuje to, że dają radę.
Łatwo jest nam mówić z perspektywy młodego człowieka ale zobaczysz jak punkt widzenia się zmieni i większość z nas na starość będzie głosować tak jak się będzie nam opłacać xd
@wonsztibijski: hejt jest na to że oni nie rozumieją że koniec końców na tym wyjdą fatalnie, jak będą wybierali partie która bedzie dosrywała młodym i przedsiębiorczym w zamian za 13 i 14 to kiedys tych młodych i przedsiębiorczych zabraknie a pieniądze nie wezmą sie z nieba i skończą jeszcze gorzej niż by mogli.
@wonsztibijski: Ja na przykład nie jestem takim debilem żeby w tym momencie odprowadzać jakiekolwiek składki na zus, będe ich unikał tak długo jak mogę, na razie jestem studentem więc jest to łatwe. A swoją przyszłość widze w jakimś ciepłym kraju, nie bede ryzykował że mnie tak zasrają w przyszłości daninami że moja ciężka praca pójdzie na marne.
Nie rozumiem tego hejtu na starszych ludzi oni mają swoje interesy czyli 13ta emeryturę i głosują tak jak im rozsądek każe. #!$%@? oni zyja za 900pln/msc


#wybory
No to się przygotuj bo ty będziesz musiał przeżyć za 300. Dziś stopa zastąpienia to ok 60 procent. Za 30 lat ma być 20 przy do dobrych wiatrach, ale widząc po wyborach i nawet tych 20 nie będzie bo wszystko rozdadza