Wpis z mikrobloga

Serio dziwicie się, że PiS wygrał? Że Polacy propsują partię, która jako pierwsza w 30-letniej historii 3RP zrealizowała pakiet społeczny, który poratował finansowo niezamożne społeczeństwo? A co mieli wybrać w zamian? Slogany o trybunale, sądzie najwyższym, czy hasła o jakiejś innej wydmuszce, z którą 99% społeczeństwa nigdy nie będzie miało styczności? A może obietnice, że opozycja będzie kontynuować (i rozszerzać!) politykę socjalną zapoczatkowaną przez... PiS? xD To nie PiS jest silny. To opozycja jest beznadziejna. Ha tfu na tych nieudaczników.
#wybory #pis #niepopularnaopinia
  • 188
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@WedrowiecAtte: ok, nazywaj sobie to jak chcesz, rozumiem że negujesz obecnie obowiązujący system podatkowy. Tak czy siak, nie zmienia to tego, że większość Polaków woli właśnie taki system, bo nie pojmują go jako kradzieży. Myślę, że uważają wprost przeciwnie.
  • Odpowiedz
@PanHagrid: oczywiście, że nie, ale de facto w tym momencie tylko dwie się liczyły. A czwarta siła nie miała zbyt wiele wiecej do zaoferowania niż sila nr 2' Reszta to póki co plankton. Może za 4 lata się to zmieni.
  • Odpowiedz
  • 13
@ksaler no i to jest główny problem z myśleniem wśród zbuntowanej młodzieży, to nie idzie do bezrobotnych i meneli z piątka dzieci tylko do normalnych rodzin gdzie oboje rodzice pracują. Nie stać nas na ten program i będzie źle za parę lat ale nazywając beneficjentów darmozjadami tylko zrażają ich do siebie
  • Odpowiedz
@ksaler: bo duża część jest jego beneficjentami. Problem w tym, że są też ekonomicznymi analfabetami. Nie da się wiecznie rozdawać, bo zdusi się przedsiębiorców, którzy w końcu na to nie wyrobią.
  • Odpowiedz
@ksaler czy dziwimy się ze Polacy popierają partię której głównym atutem jest łapówka dla społeczeństwa, która zmieniła telewizję publiczna w tubę propagandową, która wybebeszyła kilka "dość istotnych" instytucji w tym kraju, która wprowadziła standardy legislacji na poziomie bandy debilnych studentów robiących razem referat i "jakoś to będzie", której ulubionym typem narracji jest szczucie na różne grupy społeczne w taki sposób ze argumentum ad hitlerum sam się ciśnie na usta? Tak, dziwimy
  • Odpowiedz
@151346136: ciagotki autorytarne PiS nie są winą PO. Winą PO jest to, że ludzie wolą zagłosować na PiS pomimo autorytaryzmu, niż na milutkie, demokratyczne PO. Bądźmy szczerzy: który element programu PO powinien Twoim zdaniem przechylić szalę zwycięstwa na korzyść PO? I czemu tak się nie stało?
  • Odpowiedz
@Dino_Drezno: no widzisz, Ty nazywasz to łapówka, a inni sprawiedliwą dystrybucją środków budżetowych i dlatego PiS głosują. Co więcej gdyby ktoś mnie wyzywał od łapownika, to pewnie i tak zaglosowalbym na PiS byle zrobić na złość temu, który mnie obraża ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@ksaler: programu?
to były ostatnie wolne wybory w Polsce.
#!$%@? w program, głosowałem anty, a nie za.

na scenie były 4 komitety oprócz PiS. Można było coś sobei wybrać, nie ma rozwiązań doskonałych.

Czemu nie pytasz o program PiS? Przecież oni wszystko #!$%@?, jedyne co im się udało to rozdać swojemu elektoratowi pieniądze kradnąc je elektoratowi opozycji
  • Odpowiedz
@ksaler: Najbardziej bawi mnie ten kwik o tym jak program, który w zbliżonej formie istnieje w każdym rozwiniętym kraju, ma zniszczyć gospodarkę. Przy wprowadzeniu był już kwik ze pół roku i będziemy patrzeć na Wenezuelę, z podziwem. Nie sprawdziło się? No bo wiecie gospodarka i konstytucja! Za 10 lat zobaczycie jak to jebnie! Wybitni ekonomiści nie potrafią przewidzieć stanu gospodarki za 10 lat, ale koalicja i kuce już kwiczą, ze
  • Odpowiedz
tak, bo z tych 500 nic im nie zostaje, nie mają więcej, a będą mieli coraz mniej. te 500 zł z 2016/17 ma wartość 200 zł teraz


@LCaseiDefensis: co? XDDDD

Twierdzisz, że inflacja wyniosła przez 2 lata ponad
  • Odpowiedz