Wpis z mikrobloga

#pcmasterrace #klawiatury #klawiaturamechaniczna #pisanie #komputery
Pytanko odnośnie MECHANICZNYCH KLAWIATUR 60%
Chcę klawiaturę do laptopa, mam już jedną do kompa stacjonarnego do grania, pełnowymiarową
Ale planuję wrócić do pisania opowiadań, ewentualnie skończyć książkę którą zacząłem pisać lata temu. Z wiekiem się rozeleniwiłem/zrobiłem się wygodny. Potrzebuję czegoś z cechami opisanymi poniżej

1. 60%, najlepiej by enter był na skraju klawiatury(by nie było tam page up page down i innych klawiszy w dodatkowym skrajnym słupku klawiszy)
2. cchę uniknąć sytuacji jak na obrazku, gdzie strzałka jest współdzielona ze znakiem zapytania, wiadomo jaki wpływ ma to na workflow, na bank są jakieś modele które mają to lepiej rozwiązane, tak samo z Delete, fajnie jak by było oddzielne, lub przynajmniej pod guzikiem Fn zamieniane z backspace by było łatwo zapamiętać.
3. podświetlana
4. switche najbardziej podobne do maszyny do pisania, czyli głośne z wyraźnym klikiem, to chyba będą niebieskie?
5. nie wiem czy istnieją używalne tanie chińskie mechaniczne klawiatury bezprzewodowe, ale jeśli tak, to musi być bezprzewodowa:)

powiedzmy że ta mi pasuje, ale jeszcze nie zamawiałem z tej strony nic poza jakąś bateryjka za 2 dolary,
6. jest szansa ze to oclą? jeśli tak to ile?, 68$ to dobra cena?
7. Może polecicie coś innego?(szczególnie coś co nie ma współdzielonych strzałek ze znakiem zapytania) Zależy mi na minimalistyczny nierozpraszającym środowisku pracy, mam już laptopa ze stojakiem(mym mógł pisać w łóżku), sam system, i edytor tekstu podłączony pod chmurę, zero gier:)

z kablowych i z polski jest trochę większa, ale w przyzwoitej cenie:
https://www.morele.net/klawiatura-spc-gear-gk530-tournament-kailh-blue-rgb-spg014-980416/

8 czy ta [klawiatura](https://www.gearbest.com/keyboards/pp_009740290856.html?wid=1433363#goodsDetail
) świeci w trybie bezprzewodowym? jest napisane ze wytrzymuje 500h w trybie bezprzewodowym w wyłączonymi światłami, ale nie wiem czy jest to wyłączane na stałe, czy można włączyć podświetlenie w trybie bezprzewodowym
wygląda fajnie(tylko trochę duża)

dzięki
RabarbarDwurolexowy - #pcmasterrace #klawiatury #klawiaturamechaniczna #pisanie #komp...

źródło: comment_EGR0BmQ0IX0IxWSSvoqrz0JHoFKc0zU8.jpg

Pobierz
  • 6
@RabarbarDwurolexowy:

1. Klawiatura 60% nie ma strzałek i klawiszy page up itp. mówisz o 67%.
2. Właściwie każda klawiatura 60% ma brakujące klawisze ukryte pod jakąś kombinacją klawiszy. Czasami software ci pozwoli przeprogramować klawisz żeby robił coś innego niż to co wskazywałby nadruk na keycapie.
4. Jeżeli w grę wchodzą tylko najpopularniejsze switche to tak, szukaj niebieskich.
5. Jedną z najbardziej popularnych klawiatur 60% jest Anne Pro 2, akurat jednocześnie jest
bo zmienisz nagle zdanie to będziesz zmuszony kliknąć 20 razy, bo przytrzymanie tego klawisza sprawi, że będzie on działał tak jakie było jego pierwotne przeznaczenie. Dlatego jeżeli często używasz strzałek, to raczej bym patrzył w kierunku klawiatur 67% albo tenkeyless.


@minoxidildziala: o kolego, to mi tyłek uratowałeś, kilka stówek wydać wydać na coś czego nie będę używał(miała służyć do edycji tekstu, gdzie używam strzałek.... sporo), już się szykowałem zamawiać na Alli
@RabarbarDwurolexowy: niestety aktualnie nie mam u siebie tej klawiatury, bo pożyczyłem koledze który też przymierzał się ostatnio do zakupu 60%, ale wygrzebałem z pudełka instrukcję. Z tego co widzę, to strzałki można emulować na trzy sposoby. Poza tym już wcześniej wspomnianym jeszcze są takie dwa. Nie do końca wiem jak działa ten drugi, ale jeżeli dobrze rozumiem to można w oprogramowaniu włączyć opcję żeby przytrzymanie caps locka działało jak klawisz FN.
minoxidildziala - @RabarbarDwurolexowy: niestety aktualnie nie mam u siebie tej klawi...

źródło: comment_Vzz7IjYMHfWEvyNQIwXISnxAMMU32JaF.jpg

Pobierz