Wpis z mikrobloga

Jakiś czas temu, wraz z Pawłem Piłatem z PolishHops rozpoczęliśmy cykl, który ma przybliżyć polskie odmiany chmielu. Na pierwsze chmielenie poszły Lubelski, Marynka, Sybilla i Izabella. Zebrałem informacje o tych chmielach w przystępnej formie. Same konkrety, zapraszam do lektury.

Link: https://piwolucja.pl/felietony/lubelski-marynka-sybilla-izabella-polskie-chmiele/

#piwo #craftbeer #pijzwykopem #ciekawostki
Prox - Jakiś czas temu, wraz z Pawłem Piłatem z PolishHops rozpoczęliśmy cykl, który ...

źródło: comment_cFnqkGzY6gDGtVC5k9Ot8ovQ4ppYTnAG.jpg

Pobierz
  • 17
@Prox:Ty zapewne wiesz ale nie wszystkie Wykopki że chmiel jest z rodziny konopiowatych tak jak Marichuen, i też ma substancje psychoaktywne , Lipulina działa uspokajająca, odpręża, i jako jedna z niewielu substancji hamuje popęd seksualny. Z ciekawości paliłeś kiedy? Mój pradziadek wieczorem przed snem dodawał sobie troszkę do tytoniu. BTW fajne zestawienie
@FELIX90: Nalewka z chmielu- muszę spróbować w końcu zrobić:)
Nalewka z szyszek chmielu - 50 g. szyszek chmielu zalać jedną szklanką spirytusu 70 procentowego, odstawić na 7 dni potem przecedzić.

Chmiel to lecznicze zioło, którego składniki leczą!
Trunek pobudza łaknienie, ułatwia trawienie i przyswajanie pokarmów. Ma też właściwości moczopędne, szczególnie cenne we wspomaganiu leczenia chorób nerek i pęcherza moczowego. Co ciekawe ma też działanie uspokajające, łagodzi stany zwiększonej drażliwości, ułatwia zasypianie.
@Prox: Teraz mam ustawione 3 warki pod Polskie chmiele. Raz już warzyłem single hopa z Lomikiem, bardzo pozytywnie mnie zaskoczył ten chmiel. Teraz nie mogę się doczekać piwa na Oktawii.