Wpis z mikrobloga

Mirki, doradźcie mi. Jak odnaleźć taką chęć do grania, jak kiedyś? Teraz kupuje gry, ale często gram godzinę-dwie i tak już zostaje. Kiedyś potrafiłem ciupać po 10h nawet w największe szroty, a teraz muszę trafić na naprawdę wybitny tytuł, żeby zostać na dłużej i go ukończyć (np. The Last of Us, seria #uncharted czy #rdr2). Mam PS4 Pro (kilka lat temu #pcmasterrace), ale aktualnie odpalam je raz na 2-3 tygodnie i gram może z godzinę. Ostatnio chodzi mi po głowie zakup używanego Xboxa One S, by powrócić do starszych tytułów, w które kiedyś zagrywałem się nocami (za sprawą wstecznej kompatybilności) i sprawdzić Gearsy oraz może Forzę. Obawiam się tylko, że znowu wydam kasę, a druga konsola będzie się kurzyć...

#ps4 #playstation #xboxone #xone #xboxones #gry #kiciochpyta #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 23
@janushek: obawiam się, że i to by nie pomogło, bo pracuję w domu i sam sobie wyznaczam godziny, mógłbym w każdej chwili usiąść przed konsolą, ale nie ciągnie jakoś :/ Jedynie czekam na TLOU2 i nowego Coda, TLOU2 na pewno mnie wessie, a z CoDem to nie jestem pewien.

@Rolexarmaniyebut: ehh, a ledwie pod 21 podbiegam
Łączę się w bólu... PS4 zbiera kurz, na regale mam kilka tytułów których jeszcze nawet z folii nie wyciągnąłem... Jak znajdziesz odpowiedź to daj znać, może mi też pomoże ( ͡º ͜ʖ͡º)
@kacper3355: Miałem dokładnie tak samo. Sytuację na chwilę poprawiło kupienie Kingdom Come: Deliverence Royal Edition. Wciągnęło mnie na dobre 1,5-2 tygodnie. Ale po przejściu nie chce mi się zaczynać od nowa ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@sm_m: no właśnie kupuje tylko wysoko oceniane tytuły, które naprawdę mnie interesują, a przynajmniej tak mi się wydaje. Zwykle po 2-3 godzinach gra i tak zostaje odstawiona w kąt :(

@pdk_kmwtw: będę wołał ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@kRz222: miałem Kingdom Come na Premierę, pograłem dosłownie 20-30 minut i od tego czasu nie włączyłem
@kacper3355: Również łączę się w bólu, obserwuje u siebie ten trend już jakiś czas i mimo że gry towarzyszą mi całe życie to tak jak piszesz gra musi być rzeczywiście wybitna żeby przyciągnąć mnie na dłużej, dość często zaczynam gry i ich nie kończę bo po jednej sesji gdy ją już wyłączę nie chce mi się nawet jej potem odpalać, za młodu tak samo potrafiłem grać w shitowe gierki z gazet
@kacper3355: nie da sie, chyba ze gra jest mega ciekawa
u mnie tak:
xbox360
ps3
xone
ps4pro z vr
switch
vita
3ds
pc z dziesiatkami gier

na kazda platforme mam mnostwo gier, na ps4 setki
i praktycznie nie gram, ostatania gra jaka mnie wciagnela to wiedzmin 3, skonczylem
sporo gralem z kumplami w bf4, ale juz bf1, 5 i inne nie wciagnely nic a nic

gralismy tez w wildlands, ale tylko
@kacper3355: 35 level here, własna rodzina itd. Jak przedmówcy pisali, to przychodzi z wiekiem i jest to niestety nieuchronny proces dla większości graczy. Jako osoba, która kiedyś grała w naprawdę dużo gier i zajmowała się na dodatek gamedevem (tak samo znudziło), powiem Ci że nic na siłę. Ja od dekady wracam już do grania jedynie okazyjnie (raz na kwartał) i bardzo często są to stare tytuły, które pamiętam z dzieciństwa. Już
Mirki, doradźcie mi. Jak odnaleźć taką chęć do grania, jak kiedyś?


@kacper3355: Może spróbuj się w to wkręcić na amfetaminie? A tak poważnie to po co? Nudzi cię to to tego nie rób, są miliony innych sposobów marnowania swojego czasu.
@kacper3355: Podobnie u mnie. Czasu i chęci brak i po prostu kupuję i odpalam grę o której jestem pewny na 100%, że będzie świetna. Także w ciągu roku jedyne co kupiłem i przeszedłem to God Of War + Last Of Us Remastered + RDR 2 ( ͡° ͜ʖ ͡°). Nie ma co na siłę grać w gnioty.
@kacper3355: u mnie tak samo. Kupiłem PS4, mam kilkanaście gier na dysku. Pogram od czasu do czasu żeby nie czuć że zmarnowałem te pieniądze. A jeszcze kilka lat temu PS3 nie stygła.
Ostatnio chodzi mi po głowie zakup używanego Xboxa One S, by powrócić do starszych tytułów, w które kiedyś zagrywałem się nocami


@kacper3355: Zainstaluj je na kompie po prostu zamiast wydawać bezsensownie kasę ( ͡° ͜ʖ ͡°)