Wpis z mikrobloga

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@James_Watt: Niektóre stare rzeczy faktycznie są robione z zapasem i są nie do #!$%@?. Natomiast ta wiertarka to #!$%@? jakich mało, ciężka, wielka, niewygodna. Jedyne do czego się dobrze nadaje to jako mieszadło. Na pewno nie do wiercenia.
  • Odpowiedz
śmieszne jest to, że jesteś #!$%@?ą bez siły, a całą swoją nieporadność zwalasz na diaboliczne urządzenia ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@JohnRandom: Tyle że ta wiertarka do niczego innego niż wiercenie w drewnie się nie nada. I to dużych otworów bo małe to chyba szybciej wiertarką na korbkę wiercić niż to ciągnąć. Ani pewnego chwytu, ani wygody. Moment obrotowy duży ale przy wysokich obrotach, przy małych to co
  • Odpowiedz
@James_Watt: To jest jakieś nieporozumienie a nie wiertarka, mam starego boscha gsb 16, ma już około 10 lat, nie do zajechania, myślę, że ze współczesnymi boschami jest tak samo, ale ludzie wolą kupić wiertarkę za 100zł i narzekać że po roku przestała działać.
  • Odpowiedz
W temacie: czy ktoś moze polecić mlotowiertarkę (jakiś konkretny typ albo producent) do zastosowań domowych?


@CzulyTomasz: Bosch 2500 (nie pamiętam reszty numerków), kosztuje około 300zł - mistrzostwo, kolega też ma od wielu lat podobną i sobie chwali, ja rozwaliłem nią już małą kawalerkę i póki co daje radę :) ma też na koncie 8 dziur 12 albo 14 w żelbecie, poradziła sobie bez problemów
  • Odpowiedz
@charon97:

Bo typowy polski remont odbywa się w blokach z wielkiej płyty, gdzie wywiercenie jednej dziury to godzina roboty i dwa stępione wiertła.

Mnie rok temu jeden starszy kumpel babci próbował wmówić, że wiertła za więcej niż 15 zł to fanaberia. Dopiero jak mu pokazałem, że robota trwa 15 minut od położenia skrzynki na podłodze do podniesienia jej z ziemi, to stwierdził, że może to jednak warto...
  • Odpowiedz
@James_Watt:
Kiedyś Ojciec kolegi przyniósł taką właśnie wiertarkę do wiercenia w stali i... nie wytrzymała presji :P Trzydziestoletnią wiertarkę mu popsuliśmy.
  • Odpowiedz