Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@K8zZ61m: zastanawia mnie fakt, że zadajesz takie pytania o 5 rano na mikroblogu. Idź do baby z matematyki w szkole i poproś o przyjęcie na zajęcia wyrównawcze jak nie jesteś w stanie załapać takich prostych rzeczy na bieżąco.
  • Odpowiedz
Jak zamieniasz strony to liczba "zmienia wartość" na przeciwną. Dodania liczba na ujemną, dzielenie na mnożenie.


@Elec: Lepiej według mnie pisać, że z obiema stronami równania robisz to samo. W ten sposób można to chyba lepiej zrozumieć. W matematyce nie ma "przenoszenia na druga stronę". Od obu stron równania coś odejmujesz/dodajesz, obie strony równanie mnożysz/dzielisz. Robisz to tak, żeby coś się po jednej stronie uprościło/skróciło.
@Damiax: @K8zZ61m
  • Odpowiedz
@jendriu: ona nie umie tłumaczyc albo tłumaczy co innego, i robi tylko wyrównawcze dla tych kujonów z szóstkami, żeby laureatami byli czy c--j wie kto
  • Odpowiedz
oczywiscie że tak najłatwiej


@Damiax: To nie chodzi o to, że najłatwiej. W obu przypadkach robiłeś to samo, ale inaczej tłumaczyłeś. Po prostu mam zdanie, że tłumaczenia w szkole "przenosimy na drugą stronę z odwrotnym znakiem" zahaczają o magię. A wytłumaczenie tego jako działanie na obu stronach równania jest proste, prawidłowe, bardziej zrozumiałe i bardziej uniwersalne.
  • Odpowiedz
@Polanin: "najlatwiej" w sensie zrozumienia tego co się dzieje podczas rozwiązywania zadania, sam miałem czesto problem z analizą rozwiązania bo ciężko było załapać krok po kroku co autor miał na myśli, ale to jak tłumaczy nauczyciel jest już zależnie niestety tylko od niego
  • Odpowiedz
"najlatwiej" w sensie zrozumienia tego co się dzieje podczas rozwiązywania zadania


@Damiax: No właśnie mam na ten temat inne zdanie. Z moich obserwacji ludzie nie rozumieją "przenieś na druga stronę". To oderwana od rzeczywistości operacja. Nie wiadomo tak się dzieje, czemu przy dodawaniu robi się minus, a już przy mnożeniu nie robi się "minus dzielenie" itp. A to jest po prostu identyczne działanie na obu stronach równania, które ma uprościć
  • Odpowiedz
@Polanin: miałem na myśli że najłatwiej to właśnie dodwawanie/odejmowanie/dzielenie/mnożenie obu stron ( ͡° ͜ʖ ͡°), wiec oboje się z tym zgadzamy
  • Odpowiedz