Wpis z mikrobloga

  • 0
#warszawa #kiciochopyta #spoldzielnia #ogrzewanie #cwu

Mirki taka sytuacja:
Jakieś 2 tygodnie temu pomiędzy blokami na moim osiedlu część terenu zielonego wielkości ok 5x5m została ogrodzona ogrodzeniem takim siatkowym jak na budowach.

Nic się nie działo do tego wtorku.
Wtedy to pojawiła się #veolia i zaczęli kopać i coś tam robić.
Dzisiaj wracam po południu do domu a na klatce informacja że w związku z "awarią" brak ciepłej wody i co do 15.10.2019...

Jaka to awaria jak dwa tygodnie wcześniej były planowane prace? Kto planuje prace w sezonie grzewczym? To jest w ogóle zgodne z prawem?
Rozumiem usuwanie bieżących awarii ale prace konserwacyjne powinni wykonywać w sezonie letnim

Co w takiej sytuacji robić?

Mam Biokominek gdzieś w piwnicy i chyba tym będę grzał tylko muszę kupić biopaliwo.

Mam wannę także wodę sobie na gazie ogrzeje. ale kto mi zwróci kasę za zużyty do tego celu gaz/prąd? Albo jak ktoś ma prysznic zamiast wanny i małe dziecko?

Czy mogę domagać się od spółdzielni mieszkaniowej zwrotu kosztów poniesionych z ogrzewaniem mieszkania biokominkiem/grzejnikiem elektrycznym oraz kosztu ogrzania wody do celów użytkowych?
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ftswwa: Czesto te firmy jak kiedyś spec albo mpwik i inne robią te konserwacje na awarie bo maja uproszczona procedurę na pozwolenie jakby mieli robić wg harmonogramu to by musieli złożyć dwa tomy kwitów organizacje ruchu i czekać na opinie policji urzedasow i zapłacić hajs a tak cyk awaria i robi się, nie bede tu się rozpisywał ale widziałem jak kładli 100m kanalizy na awarie w jednym rządowym obiekcie lub
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@michalmisiek ok tylko w tym przypadku nie robią tego na ulicy tylko miedzy blokami, nawet chodnika to nie blokuje i temu mnie to dziwi.
Może uda mi się majstrów dzisiaj podpytać o co chodzi.
  • Odpowiedz
Jaka to awaria jak dwa tygodnie wcześniej były planowane prace? Kto planuje prace w sezonie grzewczym? To jest w ogóle zgodne z prawem?

Rozumiem usuwanie bieżących awarii ale prace konserwacyjne powinni wykonywać w sezonie letnim


@ftswwa: NORMA xD
Nie wiem jak to jest, ale nigdy w okresie wakacyjnym tego nie robią. Zawsze k---a w grzewczym.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Lorenzo_von_Matterhorn a wiesz co jest najlepsze w tym wszystkim? To, że następnego dnia tą kartka z info o awarii zniknęła i pojawiła się dnia następnego nowa kartka z info iż w związku z awarią będzie przerwa w przesyle co i cwu do godziny 22 bierzącego dnia. I tak było. A w piątek zero info prze cały dzień zimna woda i brak grzania o 23.

Sobota rano idę po bułki o 9
  • Odpowiedz