Wpis z mikrobloga

Z perspektywy czasu ten cały hałas z niedzielami handlowymi przypomina mi trochę wprowadzanie zakazu palenia w barach. Co to będzie, co to będzie, bary splajtują itd. Okazało sie, ze jest o wiele lepiej niz bylo, drażnią mnie bary w których można palić. Teraz do tych niedziel niehandlowych też sie szybko przyzwyczaiłem, duże zakupy robię w soboty, nawet się cieszę że wiele osob ma wolne w niedziele. Same niedziele są jakies bardziej chillowe, nie ma ruchu pod centrami, marketami itd A jak chce coś kupić to Żabka czy stacja zawsze otwarta.
#niepopularnaopinia #niejestemwyborcapisu
  • 248
  • Odpowiedz
@xstempolx: tak jak napisałem w pierwszym poście - każdy argument za będzie idiotyczny
ludzie obsługujący w niedzielę mają wolne w tygodniu.
pomijając że milijon innych usług niż handel dalej działa w niedzielę
  • Odpowiedz
@niegwynebleid: Och... a jest jakaś alternatywa? Bo w moim podwarszawskim okręgu mam dosyć ograniczony wybór choć szeroki:
- Jan Grabiec, który kłamał, że jego proboszcz jest za przyjmowaniem imigrantów
- Kinga Gajewska która zamyka się w klatce i warczy, kopie nuszkami w barierki pod sejmem
- Maciej Lasek który wraz z Macierewiczem zrobił sobie wyścig na najgłupszą głupotę dot. Smoleńska

Platforma ma listę pełną nołnejmów, a wejdzie topka- skopromitowańców.
  • Odpowiedz
skoro tak jest to dlaczego mirek @ciemnienie dopiero postuluje wprowadzenie takiego rozwiązania?

Za pracę w niedzielę powinna być dla wszystkich wyższa stawka + obowiązek dwóch wolnych niedziel w m-cu + dzień wolny do odbioru.

Po drugie to nie byl argument w dyskusji tylko chcialem ci pokazac jak łatwo zarzucic komus patrzenie tylko przez pryzmat swojej dupy. ty tez sobie ogrod w niedziele na dobra sprawe mozesz ogarnac, masz dwa dni wolnego. ale
  • Odpowiedz
@xstempolx: to było do mnie?
niby czemu wyższa stawka, sropy urlopy, skoro pracuje jak każdy?
Ja w niedzielę nie ogarniam ogrodu nie dlatego, że się lubię #!$%@?ć tylko by dać jeden dzień w tygodniu ludziom bez hałasu.
  • Odpowiedz
@Jarek_Bzoma: dla Szurów każda partia jest alternatywą. Ten dziwny twór rozpadnie się 5 minut po wyborach, tak jak rozpadł się po każdych wcześniejszych.
Ale jak ma ktoś głosować albo na szurów albo komunistów to już niech głosuje na tego Korwina, bo priorytetem jest upadek kaczystanu.
  • Odpowiedz
@niegwynebleid: tak, sorry gdzies mi umknął twoj nik.
wiec mowisz, ze jestes za tym zeby dac ludziom w niedziele odpocząć, tylko nie tym z handlu? dla mnie te zakazy w miescie mają podobny efekt do twojego powstrzymania się od pracy. mniejszy ruch, mniejszy hałas, wiekszy chillout w niedziele
  • Odpowiedz
@niegwynebleid: No właśnie nie głosuję na szurię (KO), katosocjalistów (PIS), zboków razem z lewicą... Zastanawia mnie, czemu chcesz obalić rządy kaczystów by zastąpić ich szurią? Jak tam, czapeczka z folijki na głowie siedzi ciasno?
  • Odpowiedz
To czy ktoś robi zakupy w niedzielę czy nie to jego indywidualna sprawa. Państwo się nie powinno do tego mieszać.


@istp: a czy powinno się mieszać do tego gdzie takich zakupow mozesz dokonywac, z kim mozesz handlowac i na jakich warunkach? jezeli tak, to mozemy tez uznac to za kaganiec i mieszanie sie panstwa w nasze wolnosci. jezeli nie to pozwólmy ludziom znowu handlowac na każdym rogu i bez nadzoru. dla
  • Odpowiedz
@xstempolx Zakaz handlu już z nazwy jest chorym pomysłem. A wykonanie w polskim stylu to już dramat w opor - niedziela z handlem co któraś gdy księżyc zaswieci w pełni 3 noce wcześniej? Spróbuj o tym opowiedzieć komuś zz zagranicy xD

A poważniej to już całkiem koszmar że to kolejny powód do dalszego przeregulowania, a to powód do kolejnych wyjątków i odstępstw, kontroli i urzędników. Rozrost systemu to już sam w sobie
  • Odpowiedz
@Saeglopur: przepraszam ale nie zrozumiałem do czego czuję się uprawniony

Ale wystarczającym jest to że w wolę ludzi, ich wolność NIKT nie powinien ingerować!


@Saeglopur: a czy przeszkadza ci tez np prawo budowlane bo nie mozesz sobie postawic domu takiego jak chcesz i z czego chcesz? jeżeli tak to rozumiem i nie będę dyskutował
  • Odpowiedz
@xstempolx: NIe wszystkie bary mają zakaz, u mnie w mieście ciągle jest jeden w którym można palić. Lubię tam chodzić bo jest klimat dawnych czasów. I nie na zasadzie że palarania czy coś, normalnie przy stolikach w całym barze możesz z fajką chodzić. Zawsze siwo tam jest i głównie patologia bardziej tam przychodzi.
Ale jako palacz popieram zakaz palenia w barach itd.. nie każdy pali nie każdy lub smród. Nie powinno
  • Odpowiedz