Wpis z mikrobloga

Dobry nius na początek tygodnia:

Na lekcję religii nie chodzi już ponad połowa warszawskich licealistów. Są klasy, gdzie uczy się jej tylko parę osób

Warszawski ratusz po raz pierwszy sprawdził, ilu uczniów zapisało się na lekcje religii. Urzędnicy rozesłali więc do szkół ankiety. Odpowiedziały 249 szkoły podstawowe i 178 liceów, techników i szkół branżowych (to dawne zasadnicze szkoły zawodowe), łącznie ze szkołami specjalnymi. Zabrakło 2 ankiet z podstawówek.

W szkołach podstawowych, w których uczy się ok. 131 tys. dzieci, na religię uczęszcza ok. 78 proc. uczniów. W ponadpodstawowych 45 proc. z prawie 80 tys. uczniów. Najmniej chętnie uczą się religii nastolatki z techników, jest ich 40,9 proc. Warto zaznaczyć, że mają więcej obowiązkowych lekcji niż licealiści. W liceach religię wybrało 44,1 proc. nastolatków, a w dawnych zawodówkach – 52 proc. Ratusz zapytał też o etykę. Zgłosiło się na nią 5,5 proc. licealistów, 2,3 proc. uczniów techników i 3 proc. ze szkół branżowych. Urzędnicy zastrzegają, że to dane z 12 września, a sytuacja w każdej szkole może się zmienić.

http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,25279551,ile-religii-w-szkolach.html#S.DT-K.C-B.1-L.1.duzy#s=BoxWyboMT

#polska #warszawa #religia #bekapzrawakow #bekazpisu #bekazkatoli #neuropa #4konserwy #konfederacja
  • 53
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@StaryWilk: Mam nadzieję, że jeśli jest piekło, to do niego trafię, bo tam jest zdecydowanie ciekawiej, niż w nudnym niebie gdzie ciągle trzeba śpiewać alleluja, bo w piekle można i pokera zagrać, i bimbru łyknąć, i z dziewczynami pogadać. Ale jak miałbym trafić do jednego kociełka z tymi purpurowymi faraonami, to za żadne skarby, prędzej bym chciał drugi raz umrzeć ;)
  • Odpowiedz
@StaryWilk: Ale Jędraszewskiego ja pierwszy zaklepuję do swojej lektyki - wygląda na zdrowego rumaka ( ͡º ͜ʖ͡º) W zamian mogę Ci odstąpić ojca Sromotnika - może na tych krótkich nóżkach za szybko swojej cielesnej baryłki nie przemieszcza, ale za to sponsorów Ci takich załatwi, że ho, ho ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@ibilon: Towarzyszy to sobie poszukaj wśród znajomych albo rodziny, we mnie go nie znajdziesz. I szkoda, że oślepłeś na jedno oko i zbrodni w imię religii, papiestwa i katolicyzmu już nie dostrzegasz. Bardzo wygodna postawa, szkoda, że cuchnie faryzeizmem.
  • Odpowiedz
@Takiseprzecietniak: edukacje w liceum ukończyłam w 2014 roku, religie ukończyło 9 osób z 21. W drugiej klasie liceum przyszedł nowy ksiądz i swoimi wywodami zmotywował nas do wypisania. Sama z religii wypisałam się jak tylko ukończyłam 18 lat. Księdza z plebanii wyrzucili ponoć po kolejnych dwóch latach.
  • Odpowiedz
Możecie wyjaśnić co tak bardzo wam się nie podoba w nauczaniu katolickim? Nie chodzi mi o samych księży ale o to co przekazują na religii. Przecież kościół już nawet przestał mówić o podporządkowaniu lochy mężczyźnie! Chyba że na wypizdowach.
  • Odpowiedz