Wpis z mikrobloga

@rachuneksumienia: No i doskonale, pracodawca dał Ci wybór podając "koszt pracodawcy", Ty chcesz umowę o pracę, więc idziesz do takiego pracodawcy i mówisz: "skoro koszt pracodawcy to 10.000 zł to wybieram formę rozliczania w postaci umowy o pracę i chcę dostawać 5941 netto na konto". Koniec tematu :D
  • Odpowiedz
Może nie każdy chce okradać państwo i innych kombinując jak uciec z podatkiem.


@rachuneksumienia: poważne oskarżenia - podasz podstawy prawne które są podstawą do ogłaszania że ten sposób to okradanie państwa i kombinowanie z ucieczką z podatkiem?
  • Odpowiedz
@Rabusek: Ale co mnie obchodzą kwestie zarządzania firmą, ja jestem pracownikiem, negocjuje swoją wypłatę i resztę mam w nosie.

Kto inny zarządza firmą, martwi się o wypłaty, stabilność finansową, zarządzanie itd. Na tym polega bycie pracownikiem, że przychodzę do pracy, wykonuję swoją pracę i biorę za to pieniądze, mam w nosie ile firma wydała na prąd za miesiąc i ile wydaje na mnie poza moją wypłatą.

Jak ktoś się tym
  • Odpowiedz
@Murasame:

Jak ktoś się tym martwi bo interesuje go polityka i sprawy gospodarcze

Widzisz, tutaj chodzi o świadomość. Ja chciałbym wiedzieć dlaczego pracodawca może mi zapłacić 3000 a nie 4000. Chciałbym to wiedzieć bo mam z tego profit. Gdyby ta polityka nie wpieprzała się w moje życie z taką proporcją jaka jest teraz to być może "bym się nie martwił". Więc skończmy z uskutecznianiem "cholerny prywaciarz" a zacznijmy wprowadzać "świadomy pracownik"

Potem są kwiatki że to rząd daje pieniądze. Że to państwo rozdaje. A Polacy nie wiedzą że codziennie
  • Odpowiedz
@rachuneksumienia: Ale Ty #!$%@? jesteś, nawet jak na wykopka. #!$%@? się znasz na podatkach, finansach czy ekonomii, to się nie wypowiadaj. Ministerstwo Finansów (tak naprawdę to SKIS, ale nawet nie będę tłumaczył o co chodzi) samo wydaje wiążące stanowiska, ze zatrudnianie ludzi na b2b („na fakturę”) jest ok i płacenie liniowego + ryczałtowego zusu jest ok, ale wykopek-#!$%@? już wydał wyrok i zaraz go wykona na internetowym forum ze śmiesznymi
  • Odpowiedz
Pracodawca podał "koszt pracodawcy"

[...]

b) Fakturę VAT na 10.000.

c) umowę zlecenie na 10.000

d) umowę o dzieło na 10.000

@c22-: To pracodawca, czy zleceniodawca/kontrahent? Bo potem takie januszexy #!$%@? PiP i sądy pracy, jak otwarcie nazywają pracowników pracownikami na B2B czy innych zleceniach. Może jeszcze mają siedzieć na dupach 8-16 i wpisywać się na listach obecności, co?
  • Odpowiedz
@c22-: przypominam, że jeżeli pracujemy na etacie to powinniśmy mieć umowę o pracę. Cała reszta to umowy śmieciowe. A już szczytem jest "B2B" na 9-17, u pracodawcy. Wielcy biznesmeni dymani przez pracodawcę na składki.
  • Odpowiedz