Wpis z mikrobloga

VeraCrypt - Szyfrowanie danych

VeraCrypt jest otwartoźródłowym oprogramowaniem bazującym na kodzie programu TrueCrypt używanym do szyfrowania i odszyfrowywania plików.
Umożliwia tworzenie zaszyfrowanych i ukrytych plików, partycji oraz dysków.
Przeszedł audyt kodu źródłowego, w którym nie wykryto furtek dla służb czy hakerów a znalezione błędy naprawiono.
Wspiera szereg metod szyfrowania tj. AES, Serpent, Twofish, Camellia czy Kuznyechik, które można dowolnie łączyć ze sobą.
Potrafi korzystać z wielu rdzeni procesora oraz jego specjalnych instrukcji by przyspieszyć różne operacje.

Najnowszą wersją programu na tę chwilę jest wersja 1.23

Platformy - #windows #macos #linux
Strona z linkiem do pobrania - https://www.veracrypt.fr/en/Downloads.html
Cena - Całkowicie darmowy - Apache License 2.0 oraz TrueCrypt License 3.0 - można korzystać za darmo zarówno do użytku osobistego jak i komercyjnego

Poradnik dla początkujących - https://www.youtube.com/watch?v=ISeDo9HvhmI

Obszerną listę programów OpenSource na różne systemy można znaleźć tutaj - https://github.com/qarmin/Rewelacyjne-OpenSource#rewelacyjne-opensource

#opensource #informatyka #technologia #bezpieczenstwo #prywatnosc #veracrypt #szyfrowanie
#codziennyprogram - tag do obserwowania/czarnolistowania

q.....n - VeraCrypt - Szyfrowanie danych

VeraCrypt jest otwartoźródłowym oprogramo...

źródło: comment_hHdt5WfHyJP2AzOnTBiNcW6rdEiGYrtp.jpg

Pobierz
  • 24
@qarmin po kazdej aktualizacji systemu musiałem stawiać od nowa. Więc podczas ukryte należy najpierw odszyfrowac dysk, wykonać aktualizację i zaszyfrowac ponownie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@qarmin: co polecasz do Androida? Starsze Androidy miały opcję szyfrowania calego dysku w ustawieniach. Nowsze mają opcję szyfrowania karty SD oraz niby szyfrują domyślnie większość danych, gdy ustawiona jest blokada telefonu, ale coś mi się nie chce wierzyć, że np. przed sprzedażą telefonu, wystarczy powrót do ustawień początkowych i nikt nie może odzyskać danych.
@satori_7: szyfrowanie na androidzie działa tak że szyfrujesz partycje z danymi. Klucz odszyfrowywania jest generowany na podstawie procka i ew paru innych układów. Chodzi o to że jak wyjmiesz kość pamięci to nie zobaczysz plików, bo nie ma procka i tych innych układów żeby wygenerować klucz. Żeby odzyskać pliki z Androida powyżej 7 z uszkodzona płyta trzeba przekładać pamięć, procek i czasami inne uklady na nową płytę, dopiero wtedy można o
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ufoludek-zkosmosu: W UK to lepiej nie trzymać, nie przywozić swoich wrażliwych danych.
To że im odszyfrujesz fake system z 20gb na dysku który ma 500gb nic nie zmieni i dalej będziesz musiał podać hasło do reszty danych.
@Aeon: bazował bo aktualnie w veracrypcie wprowadzono tyle zmian tyle udoskonaleń że veracrypt a truecrypt to dwie inne planety :D dziś albo max jutro powinna być premiera veracrypt 1.24 z dużą lista zmian :) wprowadzono szyfrowanie kluczy w pamięci RAM (truecrypt trzyma to jawnym textem) , niszczenie kluczy gdy ktoś podlaczy nowe urządzenie do USB i wiele wiele innych ogólnie to szykuje się #!$%@?###cie
@qarmin: super tag Mirku, będę obserwować. Jakbyś szukał pomysłów, to od siebie mogę szczerze polecić Handbrake do edycji filmów. Szukając jak np. skrócić wideo, uciąć kawałek od góry i od dołu, konwertować na inny format itp itd bardzo często znajdowało mi "darmowe" programy, które darmowe były tylko w wersji trial i renderowały np. 1/3 całego filmu albo zostawiały znak wodny. Tu wszystko po prostu działa, jest darmowe i open-source.