Wpis z mikrobloga

@pitterka: Wyściółkować słomą dwa razy w sezonie nie warto? xD Ile siano kosztuje albo dogadanie sie z ludzmi że jak będą kosić trawe to żeby zostawiali ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dużo lepiej dla rośliny a koszt prawie zerowy, nie chce sie po prostu ( ͡° ͜ʖ ͡°) A potem zdziwienie że susza, goła ziemia będzie sucha na momencie a ściółka trzyma wilgoć dobrze
@Niewiemja lol, na 7 ha sadu jabloniowego zbierać trawę od sąsiadów;)?

No ile kosztuje siano? Pomijam fakt, że produkuje się je w innych celach. I dlaczego akurat dwa razy w sezonie;)? Wiesz jaka jest presją szkodników w sciolkowanych słomą zagonach? Koszt prawie zerowy xd? Chyba jak masz rodzinę wielodzietna i nie chcesz żeby dzieciaki miały za dużo wolnego czasu;)

Beka z ludzi co mają te swoje najlepsze sposoby, a wieloletnich praktyków traktują
lol, na 7 ha sadu jabloniowego zbierać trawę od sąsiadów


@pitterka: Zbierać, kupić, dogadać sie z koszącymi tereny zielone za flache, #!$%@? poważnie skoszona trawa nie jest jakimś towarem luksusowym xD

No ile kosztuje siano? Pomijam fakt, że produkuje się je w innych celach


@pitterka: Koło 30zł za balot, pewnie jak sie porozgląda to taniej. Jeden wystarczy przy spięciu pośladów na ar więc na te swoje 7h trzeba Ci ich
@forumakwa ogólnie ściółkowanie stwarza super warunki dla gryzoni. Nornice przestają wyłazić nawet z norek zupełnie. Znam wielu sadowników (w literaturze też się o tym piszę), którzy nie używają słomy ponieważ uwazaja, że wabi ona gryzonie - często zdarza się że w ściółce są części kłosów, które mają jeszcze ziarniaki.
@forumakwa rachunek korzyści i strat. truskawka w naszym klimacie to kilka lat uprawy max. Potem uprawa mechaniczna na całym polu - da się w ten sposób zniszczyć gniazda gryzoni itp. ale sloma to powoli przeżytek, raz że w czasach suszy coraz droższa a dwa maty sciolkujace sprawdzają się o wiele lepiej. To one są alternatywą. Mam w ten sposób wysciolkowane już 4 ha jagodnika.
@pitterka: @forumakwa: Gryzonie to nie jest jakiś problem przy ściółkowaniu,u mnie jest tego pełno i ryją w całym ogrodzie i nie ma znaczenia czy jest wyścielone czy nie.Najważniejsze żeby na zimę zabrać im tą ściółkę.Tylko u mnie to też co innego bo nie używam słomy tylko trawy.