Wpis z mikrobloga

Boli mnie ząb i spuchło mi pół ryja... Jutro na 8 mam umówionego dentystę, stąd pytanie Mireczki: orientuje się ktoś w kosztach usunięcia zęba?
#stomatologia #zeby
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Pafelpb:
WAŻNA INFORMACJA! Pacjentowi zgłaszającemu się do stomatologa z bólem zęba świadczenia udzielane są w dniu zgłoszenia w każdej placówce, która ma podpisaną umowę na świadczenie usług w ramach NFZ, a po godzinie 19.00 w placówkach, w których pełniony jest dyżur stomatologicznej pomocy doraźnej.
http://www.nfz-warszawa.pl/dla-pacjenta/co-kazdy-pacjent-wiedziec-powinien/leczenie-stomatologiczne/

możesz nawet dziś iść. nie wyrywaj, jeśli da się leczyć. mimo, że leczenie szóstki jest kosztowne. po ekstrakcji zniekształca się zgryz i mogą powstać dziwne
  • Odpowiedz
@bestnickever: jutro u stomatologa się dowiem wszystkiego czy nadaje się do leczenia ale z tego co widzę ile z gnoja zostało to nie mam zbyt dużych nadziei. Problem w tym że strasznie zgrzytam zębami i te nie wytrzymują nacisku, więc pękają i się ukruszają.
@Prozdrowotny: dzięki wielkie za info, rano wszystkiego dopytam jak u nich z tym NFZ, z tego co wiem to mają podpisaną umowę to może
  • Odpowiedz
@Pafelpb: a do ktorej dzis otwarte? jak do jakiejś 19-20 to idz dzis. może korzeń jest w całości dobry i jest możliwość założenia korony. to też jest płatne ale lepsze niż wyrwanie.
kup lub jak masz kasę to zamów u dentysty szynę antybruksizmową
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@SkrytyZolw nie, zwróciłem na nie uwagę ostatnio gdy w tym rzędzie zaczęły być tak nisko starte przy dziąśle czy pokruszone. Zakończę leczenie tego i pomyślę o szynie
  • Odpowiedz
@Pafelpb: To lepiej szybciej niż później, bo z tego co mówisz to niewiele Ci tych zębów zostało. Szkoda, że wcześniej nie zareagowałeś ( ͡° ʖ̯ ͡°) Taka szyna to koszt 300-500zł, więc się przygotuj. Radziłabym Ci pójść do poradni dysfunkcji narządu żucia, zrobić pełną diagnostykę, znaleźć przyczynę zgrzytania i postarać się ją wyeliminować. A już teraz możesz się starać relaksować przed snem (książka, spacer z psem,
  • Odpowiedz