Wpis z mikrobloga

Lecimy z kolejną częścią #nonfiction - te książki przeczytałam w formie ebooków lub odsluchałam, wszystkie mieszczą się w temacie #rozwojosobisty, ale bez większego bullshitu jaki czasem można spotkać w książkach w 'amerykańskim' stylu.

1. James Clear - Atomic Habits - dostepna na Storytel - o budowaniu lub porzucaniu nawyków metodą małych kroków. Pomogła mi w trenowaniu skupienia i umiejętności oparcia się 'szybkiej nagrodzie', więc jak ktoś szuka jakiejś lektury w temacie to polecam.

2. Nicholas Carr - The Shallows - książka rozwaliła mi mózg i trochę otrzeźwiła - opisuje to, w jaki sposób zmienia się nasz mózg pod wpływem internetu. Obnaża też wiele mitów dotyczących efektywności nauki z wykorzystaniem technologii i hołubionego jeszcze niedawno multitaskingu. Jest na tyle dobra, że zamówiłam sobie wersję papierową, żeby móc do niej łatwiej wracać.

3. Scott Young - Ultralearning. Książka polecona mi przez świetnego managera z poprzedniego korpo, opisuje mechanizmy nauki i pozwala na opracowanie planu pozwalającego na nauczenie się w zasadzie wszystkiego, czego chcemy, przy odpowiedniej ilości czasu i zaangażowania. Jestem w połowie i moim problemem jest zwykle to, że ciężko mi się skupić na jednej rzeczy i robię wszystkiego po trochu - ale wykorzystuję tę książkę w naprowadzeniu mojego planu rozwoju zawodowego na dobry tor.

Wszystkie te książki mam po angielsku - numer 2 ma wersję polską, co do numeru 1 i 3 nie jestem pewna.

Książki które czytam będę wrzucać co jakiś czas pod #nonfiction. Generalnie bardzo chętnie przyjmę polecenia różnych pozycji w tematach AI, smart cities, języka polskiego, komunikacji, filozofii i matematyki, także jak masz coś ciekawego to będę wdzięczna za podesłanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#ksiazka #ksiazki #czytajzwykopem #audiobook
S.....n - Lecimy z kolejną częścią #nonfiction - te książki przeczytałam w formie ebo...

źródło: comment_zGo9AoQ3jI3FseTkDybUszYL1sDqiPhg.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
@Snuffkin: Atomic Habits jest super, sporo wprowadziłem w życie. Ja ostatnio przesłuchałem Sapiens i mogę szczerze polecić. Jest dluuuugie ale warto :) I w kolejce czekają jeszcze Pułapki Myślenia - brat mi polecił, podobno dobre ale jeszcze czeka w kolejce razem ze stertą innych :)
  • Odpowiedz
  • 0
@Snuffkin Atomic habits wyszło niedawno w polskiej wersji, ja mam ebooka po angielsku i polecam bo naprawdę jest dobrze napisana i przede wszystkim dobrze się czyta.
  • Odpowiedz