Wpis z mikrobloga

@mroz3: ok, czy zatem usunięcie buspasów rozwiązuje problem komunikacyjny we Wrocławiu (biorąc pod uwagę interes wszystkich poruszających się osób)?
  • Odpowiedz
@mroz3: a jak w tym samym czasie na Traugutta kursowała KZ czyli powód dla którego wydzielono torowisko? Mniej płynnie? Łapała więcej opóźnień czy odwrotnie kursowała w przewidywalny sposób, pokonując odcinek w podobnym czasie niezależnie od pory dnia?
  • Odpowiedz
@Zajf: @Fidelis: nie mam już siły po całym dniu wiec napisze tylko

buspasy są potrzebne aby przyspieszać komunikację (zatem zachęcać do przesiadki) ale to co kiedyś z zajfem już pisałem buspasy to za mało i siłą rzeczy obcinanie pasów jak np na Traugutta zwiększa powstawanie korków, z perspektywy KZ to jest ok bo nawet jeżeli nie tyle co przyśpiesza a zwiększa się punktualność MPK kierowcom się oczywiście to nie podoba stąd bółdupy mimo że buspasy to tylko jeden z elementów składowych korkowania się Wrocka


komunikacja kursuje za rzadko i jest przepełniona (obrazek) i to na co zajf zwracał uwagę ale jak na razie mimo buspasów nie dodaje się dodatkowych kursów (no jeden dodali do 146 o 6:53 czy coś takiego) i to cała reakcja MPK na powrót studenciaków przy cały czas rosnącej
mroz3 - @Zajf: @Fidelis: nie mam już siły po całym dniu wiec napisze tylko 

buspas...

źródło: comment_LlkrSjbR2ynFEFpMVLd5ClAKNGj0ZUaI.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Czimchik: pojeździj 0 albo 8/16 to zmienisz zdanie na ten temat.
@mroz3: Ale i tak do niektórych nie dotrze. Albo jesteś za buspasami albo jesteś wrog i blachosmrodziarz. Tylko to że, z tych 10 osób jakby się nagle mieli przesiąść jeszcse nowi kierowcy to by nagle było osób 40.
  • Odpowiedz
@Darth_Gohan: no to neistety jest pokłosie jakiegoś zamordyzmu nie tylko jeżeli chodzi o te nieszczęsne buspasy ale chęć koniecznego dzielenia ludzi

0 i 1, lewak prawak, homo hetero etc nie jesteś z nami więc przeciwko nam

nawet na tej śmiesznej grupce korespondenci po godzinach ludzie piszący jakakolwiek krytyczną uwagę o buspasach muszą się tłumaczyć że ogólnie popierają ideę ale można coś zrobić lepiej bo inaczej zaraz jest taka nagonka jak
  • Odpowiedz
@mroz3: niestety mogę tylko się zgodzić. Można tylko mieć nadzieję że w końcu ludzie przejrza na oczy i zaczną miec swoje własne zdanie, które uwaga ma prawo być inne oraz być wypadkową jakiś dwóch innych rzeczy.
  • Odpowiedz