Wpis z mikrobloga

@Iudex: Wiadomo, wcześniej we Wrocławiu korków w ogóle nie było! Porobili buspasy i nagle są korki! Tak było, nie zmyślam! Problem wcale nie leży w tym, że studenciaki zamiast dowieźć dupę na uczelnie tramwajem czy autobusem, to #!$%@?ą samochodami, to wcale a wcale nie jest powód - to wszystko wina buspasów! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@greven: Ludzie chco wygodnie podróżować samochodem, niemożliwe! ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale studentów jeżdżących trasa dom-uczelnia to był pałował
  • Odpowiedz
@greven: Buspasy swoje dorobiły i nie ma co mówić, że nie.
@Neero: Mam nadzieję, że tylko będzie taich coraz mniej. Chociaż ja miałem na swoim roku baranka co potrafił jeździć na 7:30 z Teków autem, żeby pospać dłużej.
A ja sam woziłem tyłek autem raz na jakiś czas ze względu, że zajęcia na WEMiF-ie są raz na campusie, a raz na długiej. Autobusem czasem nie dało rady dojechać z jednych
  • Odpowiedz
@mroz3: ale Wrocław to nie jest jakiś wyjątkowy płatek śniegu. Skąd zatem wiadomo, że akurat we Wrocławiu buspasy powodują korki a w innych miastach nie. Przecież sam zauważyłeś, że nie masz badań.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Fidelis: ale nikogo tu nie interesują inne miasta, po za tym Wrocław z jakością swojego MPK nie powoduje że ludzie przesiadają się do komunikacji jak ma to miejsce w innych miastach, badania być może dostaniemy w odpowiedzi na pismo Grzechnika. U nas jest skumulowanie mentalności samochodowej z nieudolnością zarządzania MPK i przez to mamy za dużo aut, korki i kiepska komunikację.
  • Odpowiedz
@mroz3: to na jakiej podstawie formułujesz tezy, ze to przez buspasy są korki? Badań z Wrocławia nie masz, z innych miast też, a jak mówisz, byłyby nic niewarte, bo ciebie interesuje Wrocław.
  • Odpowiedz
@Fidelis: wiesz co nie chce mi sie toczyć jałowych dyskusji co i tak robię, zobaczymy co poda UM w odpowiedzi na w/w interpelacje i wtedy można wrócić do dyskusji bo ani ty mnie ani ja ciebie nie przekonam
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Fidelis: uważam że buspasy nie są bez wpływu na korki we Wrocławiu, nigdy nie twierdziłem że buspasy tworzą korki tylko że je poteguja. Moja ocena jest subiektywna ale poparta wielomiesięcznym korzystaniem z ul. Traugutta codziennie o tej samej porze i przy wydzielonym torowisku/buspasie jest zdecydowanie bardziej korkujaca niż przy dwóch pasach. I nie nie uważam że moje oceny są bezwartościowe.
  • Odpowiedz