Wpis z mikrobloga

Mirki budowlańcy ;) Mam 2 tematy dla znawców tematu w zakresie płyt warstwowych. Zrobię 2 osobne wpisy dla lepszego sortowania wiedzy. Na początek bardziej luźne pytanie:
#1 Czy ocieplenie pianką/płytami PIR II gatunku ma sens? Poniżej przykładowe zastosowanie podczas #budujzwykopem Czy ktoś się spotkał się z takim rozwiązaniem? Np. w zakresie izolacji podłogi. Rozumiem,że 10cm pianki PIR zastępuje ok 16cm styropianu oraz, że można np. zastosować 2 wastwy po 5cm układając inaczej jedna na drugą by wyeliminować ewentualne mostki termiczne? Zdjęcie takich przykłądowych realizacji wzięte z popularnego serwisu aukcyjnego ;)
#budownictwo #skwarekpyta
Pobierz Skwarek85 - Mirki budowlańcy ;) Mam 2 tematy dla znawców tematu w zakresie płyt warst...
źródło: comment_HjQ1DDQMuRnZIn3EUnFjeMqUGXetCvHw.jpg
  • 26
Mogę później przedstawić założenia i wyniki kalkulacji jeśli kogoś by interesowało


@Skwarek85: ja będę wdzięczny za udostępnienie

jeżeli dobrze rozumiem czym jest ciepła płyta fundamentowa (płyta z ogrzewaniem podłogowym) to chyba nie ma przeciwwskazań bo pierw masz warstwę izolacji a potem na to lejesz beton i dopiero podłogówka i wylewka.
W przypadku płyty fundamentowej góra płyty jest już podłogą do wykończenia.

@arbuz77: @dzazzio: dlaczego w ten sposób?
@ahaw żeby nie zatapiać podłogowki bezpośrednio w płycie i tym samym w jakimś stopniu ograniczyć jej prace podczas rozgrzewania oraz stygniecia.
Dodatkowo w przypadku awarii któreś z instalacji podczas naprawy płyta pozostanie nienaruszona
jeżeli dobrze rozumiem czym jest ciepła płyta fundamentowa (płyta z ogrzewaniem podłogowym) to chyba nie ma przeciwwskazań bo pierw masz warstwę izolacji a potem na to lejesz beton i dopiero podłogówka i wylewka.

W przypadku płyty fundamentowej góra płyty jest już podłogą do wykończenia.

@ahaw: ciepla plyta ma ogrzewanie podłogowe przyczepione na trytytki do zbrojenia (górnej siatki) płyty fundamentowej.

a gdzie będziesz dawał izolacje przeciwilgociową? Miedzy xps a płytę czy miedzy