Wpis z mikrobloga

  • 0
@pawel-niczyporek nie przesadzajmy. Pies jest w świetnym stanie, pod kontrolą najlepszego weta w Szczecinie. Serce ma dobre ale nie do robienia zabiegów na śpiąco przez ryzyko że nie wstanie. Z racji że jest stary chce zbadać jego stawy bo się męczy przy długich spacerach. Myślę że to kwestia ćwiczeń lub suplementacji
  • Odpowiedz
@z_ielonkaa: Nie ma co leczyć jak piesek już powoli nie może chodzić. Moja babcia przez 2 lata wydała jakieś 20tyś zł na lekarzy. Pies zaczął chodzić, ale później inne zmiany w organizmie przez lekarstwa i trzeba było uśpic :(
  • Odpowiedz
rtg na śpiaco będzie ryzykowne


@z_ielonkaa: żaden szanujący swoją pracę ortopeda nie zgodzi się na RTG nie na śpiąco. Rozluźnienie farmakologiczne jest zazwyczaj niezbędne do dobrych, diagnostycznie wartościowych zdjęć.
Jeśli kardiologicznie prowadzi psa Mirek to na pewno zaleci rozsądny protokół "znieczulenia" do zdjęć.
ZTCW podobno najlepszą diagnostykę RTG we wiosce z tramwajami robi burak Gański.
  • Odpowiedz
  • 0
@deptacz_gnoju kardiologicznie pies sprawdzony w vetmedicu, 3 razy miał badane serducho bo stwiedzili że pies ma stały rytm serca, dostał leki i po kolejnych badaniach było lepiej więc stwierdzili że serce jest zdrowe ale nie powiedzieli że możemy planować usuwanie nadziąślaka stąd mam obawy że może jednak nie wstać po spaniu przy rtg. Zapytam dokładnie w poniedziałek oraz zrobię ponowne badania jak będzie taka konieczność.
  • Odpowiedz
@deptacz_gnoju: zależy gdzie są zmiany. Jak biodra to niestety spanko, ale przy łokciach, nadgarstkach niekoniecznie.
@z_ielonkaa: Spanko do RTG też jest nieporównywalne do narkozy przy operacji, więc może coś się uda.
Tak czy inaczej polecam Vetico do rehabilitacji, mega robotę robią, na pewno lepszą niż 99% weterynarzy. Mają bieżnię wodną, robią różne ćwiczenia stabilizujące, ostatnio uruchomili pieska z niedowładem tylnych kończyn () Można
  • Odpowiedz