Wpis z mikrobloga

Znacie jakieś stare rpg/rougelike, nie wiem jak ten gatunek nazwać. Coś jak diablo, że można sobie stworzyć wojownika/maga w świecie fantasy, rzut izometryczny i walczysz z potworkami, jakieś bossy. Najlepiej by było 2d, tylko nie jakieś pixelowe, czy z małymi ludzikami

#staregry #retrogaming
  • 68
  • Odpowiedz
@Kryspin013: No właśnie mi się podoba pomysł na fabułe z 1, musisz zjednoczyć różne rasy by razem stanąć w walce z wielkim złem prawie jak w Lotr ;d Lubię "duże" konflikty :)
No nie wiem czy tak uproszczone masz np balisty lub inne rzeczy terenowe, możesz stawiać pułapki, wyciągać do innego pomieszczenia, zrobić trucizny, wzmocnić broń miksturami no standard jak wszędzie co jeszcze byś chciał ;d?
Dużo skilli do wyboru i klasy więc można być kreatywnym w zabijaniu :D
No może to ze względu na głos i pewnie trochę lore do dzisiaj w głowie mam Leliane, Morigan, starą Flementh czy wątek Stena. Może i masz trochę racje bo te postacie mają ciekawe historie ale proste - ot typowo historia gościa co niby wymordował rodzinę i go zamkneli, gościa który nie chce być królem, sieroty która wylądowała do zakonu ale jest włamywaczką i bardem. Może to proste ale no lubie takie typowe :P
Icewind Dale spoko było
Pillars of eternity średnio mi
  • Odpowiedz
@S7-1500 obczaj produkcje studia Obsidian. Polecam Gauntlet - niezbyt skomplikowane ale fajnie gra się w kilka osób. Z nowych rouge lików polecam bardzo: Into the Breach, Dead Cells, FTL, Enter The Gungeon. Trochę mniej (ale też) polecam Moonlighter, Spelunky, Crypt of Necrodancer, Katana Zero. Ogólnie świetny jest Hollow Knight, chociaż chyba nie wpisuje się w twój target.
  • Odpowiedz
@S7-1500: Nox polecam, przechodziłem po kilka razy każdą postacią. Najlepsze, że każda postać ma swoją fabułę, która się przeplata z wątkami innych bohaterów.

Jak szukasz czegoś bardziej skomplikowanego niż diablo to Arcanum.
  • Odpowiedz