Wpis z mikrobloga

Mój pies z ogromnym lękiem separacyjnym od kilku dni zostaje sam w mieszkaniu na 4-5 godzin, co wydawało mi się nie do osiągnięcia jeszcze dwa tygodnie temu. Jestem strasznie dumna i zadowolona () #pies #psy #czujedobrzeczlowiek #wygryw #pieseczkizprzypadku
nowywspanialyswiat - Mój pies z ogromnym lękiem separacyjnym od kilku dni zostaje sam...

źródło: comment_zlTgfXkYAWg17JiA9uKCExdKgGGDf1nB.jpg

Pobierz
  • 14
@Iamamm: u nas zadziałała kombinacja: 1. wychodzenia kontrolowanego (wychodzisz i wracasz zanim pies zacznie świrować, stopniowo wydłużając czas) 2. odczulania na wychodzenie (robienie tych czynności przed wyjściem nakręca psa i jest skłonny do nerwów, powtarzanie czynności typu przekręcanie klucza w zamku, zakładanie butów i kurtki a potem zdejmowanie ich bez wychodzenia sprawia ze pies zaczyna to olewać) 3. porządnego wybiegania przed naszym wyjściem (1,5 h około) i nakarmienia dopiero po powrocie,
@michald26: nie, dzięki :) moja suczka nie akceptuje innych psów na swoim terytorium, nie potrzebujemy kolejnych problemów behawioralnych (np. pilnowania zasobów) które mogą się pojawić podczas wprowadzania innego psa. no i przecież pięknie daje radę bez tego