Wpis z mikrobloga

(Wpis nr 229)
Dziś w cyklu "Filmy ze Złotej Ery VHS" będzie kolejny podwodny horror SF - ekranizacja znakomitej powieści Michaela Crichtona...

" Kula " (Sphera, 1998)

Setki metrów pod powierzchnią środkowego Pacyfiku amerykański okręt badawczy natrafia na spoczywający na dnie gigantyczny, długi na pół mili statek kosmiczny. Zorganizowana przez marynarkę USA ekspedycja dokonuje zdumiewającego odkrycia: statek kosmiczny wygląda na nie uszkodzony, a jego wiek oceniany jest na 300 do 5000 lat.

Zostaje powołana specjalna grupa naukowców, którzy mają zbadać obiekt. Jej skład zostaje tak dobrany, by w wypadku napotkania obcych form życia ekipa potrafiła się z nimi porozumieć. Po przybyciu do podwodnego habitatu naukowcy wyruszają zbadać statek. Zgodnie z przewidywaniami we wnętrzu zostaje znalezione coś co można uznać za formę życia - tajemniczą kulę, która wydaje się mieć na bohaterów znacznie większy wpływ niż można by się było tego spodziewać.


W obsadzie m.in. Dustin Hoffman, Sharon Stone, Samuel L. Jackson, Peter Coyote, Queen Latifah.

Zwiastun. Strona Filmweb.

Film on-line, 1080p, lektor, cda.
[LINK]

Wcześniej przypominane horrory SF rozgrywające się pod wodą...
Leviathan
DeepStar Six - Obcy z głębi
The Rift - Szczelina
(we wnętrzu statku na powierzchni) Wirus
(sf) Głębia aka Otchłań

Poprzedni wpis → kultowy komediodramat młodzieżowy "Więcej czadu".

⇨ #zlotaeravhs - mój tag autorski gdzie znajdziecie wszystkie 228 wcześniej "przypominane" filmy, jak i kolejne które dopiero się pojawią...
Ich okładki można "hurtowo" przejrzeć w zakładce z grafiką...
https://www.wykop.pl/multimedia-tag/zlotaeravhs/ .

#horror #sf #filmnawieczor #crichton

Montago - (Wpis nr 229)
Dziś w cyklu "Filmy ze Złotej Ery VHS" będzie kolejny podwod...

źródło: comment_Ek6uxGRhuXwDjbd1iSIrC7etH2tE9le8.jpg

Pobierz
  • 18
@diterr:
Na dużym ekranie na pewno robił mocne wrażenie, wizualny bardzo dobrze wypadł... (ʘʘ)

Rzadko do kina chodziłem, wszystko na nowiutkich VHS-ach wprost z hurtowni oglądałem ¯\_(ツ)_/¯
Choć to było jeszcze na zwykłym telewizorze, więc i tak sporo szczegółów umykało :/