Wpis z mikrobloga

Wrocław / Warszawa / Łódź / Kraków i podobne. Macie informacje o obcokrajowcach, którzy mieszkają w tych miastach? Interesuje mnie ich zawód - tylko osoby pracujące i mieszkające.
Jakie branże trzymają ich tutaj?

Może być link do otwartych danych lub jakiegoś badania.

We Wrocławiu zapytałem kilku, ale wielu z nich jeszcze studiowało bądź było na delegacji na uczelni. Poszukuję tylko pracujących i mieszkających. Może są to wasi znajomi?

#wroclaw #warszawa #lodz #ankieta #krakow
  • 17
@halogen12v: U mnie w firmie to cały przekrój, Chorwaci, Serbowie, Słowacy, Rosjanie, Ukraińcy, Białorusini, sami ogólnie sąsiedzi. Profil informatyczny. A na co dzień w Krakowie to spotykam głównie Ukraińców: budowlanka i handel (Ukrainki głównie w kasach).
@halogen12v: Łódź, widzę coraz więcej Ukraińców na kasach i w dostawach, z tego co wiem to jest kilka firm montujących meble które są typowo Ukraińskie i zatrudniają Ukraińców. Dodatkowo coraz więcej Hindusów w korpo i dorywczych pracach typu Uber/Uber Eats.
@halogen12v: Kielce. Sporo azjatow (Wietnamczycy, Chinczycy) robi w gastro, ma wlasne kuchnie. Czesc handel.
Zle im sie nie wiedzie.

Ukraincy i ogolnie ludzie ze wschodu - kuchnia i oczywiscie budowlanka itp, kasa mcd itp.

Turcy - kuchnia.

Bulgarzy - handel ciuchami( ͡° ͜ʖ ͡°).

Jest tez kilku zachodnich europejczykow, a nawet chyba Amerykanin ze szkola jezykowa. Wlocha kojarze z malej, fajnej restairacji wloskiej.

Znam tez kilku zagranicznych
@halogen12v: u mnie moze nie czyste korpo, bo nie mam z tym wiele do czynienia, ale pewnie paru by sie znalazlo. Natomiast czesc zagraniczniakow robi w bylej(?) Shl, do tego nsk pewnie tez by sie znalazlo - co robia, ciezko powiedziec, ale po aparytcji raczej cos kierowniczego, choc na utrzymaniu ruchu tez sie trafia.
@halogen12v: lódź hindusi, programiści, generalnie ogarnięci (bo wyjechali z kraju) tak z hindusami jest, dopiero jak wyjadą z kraju to rozwijają skrzydła, u siebie są tłamszeni. znam niejednego hindusa u siebie w firmie do którego innym narodom bardzo daleko jeżeli chodzi o wiedze i umiejętność posługiwania się językiem angielskim
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@halogen12v: w korpo generalnie mase ludzi z krajow PIGS biorą, bo u nich kryzys na rynku pracy dla mlodych. Tu dostaja taka samą, albo lepszą kasę przy podobnych kosztach życia. Z umiejętności często wystarcza znajomość własnego języka i podstaw angielskiego.
@halogen12v: Patrząc z perspektywy, z Ukraińcami/Rosjanami jest trochę podobnie jak polacy wyjeżdżali na zachód kilkadziesiąt lat temu - większość to prace nie wymagające wykształcenia jak hotelarstwo czy budowlanka, a jak znają język, choćby tyle o ile to szeroko mówiąc usługi - opieka, detal, wyżywienie czy transport. Mogą też łapać się do korpo w ramach jakichś miękkich prac typu HR czy sprzedaż.
Jeśli chodzi o ekspatów (bo chyba o takich Ci chodzi)