Wpis z mikrobloga

Jeszcze kilka miesięcy temu jak mówiłem, że nigdy w życiu nie zorganizuję tradycyjnego polskiego ślubu kościelnego i wesela (nawet jakby mi zapłacili za to) to matka i siostra do mnie "Gówniarz jesteś, nie wiesz co mówisz. Wybierasz życie bez Boga, to nie oczekuj potem łask. XD Kogo ja wychowałam? Dzikusa?". Teraz gdy minęło kilka miesięcy przygotowań, kłótni o to codziennie, lub ew. co drugi dzień, matka gada "No i po co te wszystkie hipokryzje i pokazy sztuczności organizować, bardzo dobrze mówiłeś". XD Siostra płacze, że każdy wokoło ciotki srotki, matki, koleżanki każdy wyskakuje z jakimiś wymaganiami. I koniec końców, sama nie może decydować o swoim dniu. Zrozumiała teraz, że w cenie fotobudek i innych kolorowych drinków dla pijanych Januszy mogłaby zainwestować w remont mieszkania, samochód, czy długą podróż na drugi koniec świata. #przegryw #logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow #polskiedomy #heheszki #gownowpis
  • 17
@imajoke: no ale przecież 90 procent wesel się zwraca z tzw kopert .. nie ma wesela nie ma kopert więc właściwie wychodzi na zero (a częściej lekko na plus)
Wiadomo że różnie jest z finansowaniem i podziałem tej kasy po imprezie ale ja przynajmniej nie słyszałem żeby ktoś po weselu jeszcze musiał długo spłacać kredyt. Często z knajpa czy zespołem można się dogadać na kasę na drugi dzień or a..
@imajoke @IntrovertedDoge @wykopowajulka15 Fryzjerka opowiadała mi podczas ostatniej wizyty, że jedna jej klientka wzięła z mężem kredyt na 20 lat na ślub córki. Małżeństwo przetrwało rok. Myślałam że te historie to tylko baity ale niestety nie.

Wesel nie rozumiem żadnych, ale wychodzę założenia że niech każdy ze swoją kasą robi co chce, nawet jeśli ma odgrywać te same scenki w tej samej oprawie jak wszyscy inni klepani z jednej matrycy. Ale już
@imajoke nie wiem niestety, ale wiem że wesele było organizowane w restauracji w Łazienkach Królewskich na około 300 osób. To chyba musiała być niezła kwota. Tylko tyle lub aż tyle info dostałam ¯_(ツ)_/¯
@imajoke: Ok możliwe ze tak bywa. Wtedy to słabe rzeczywiście jest. Generalnie ja swoje wesele wspominam bardzo dobrze, rodzina i znajomi też świetnie się bawili więc uważam że warto robić tą imprezę (chyba że ktoś ewidentnie nie lubi swojej rodziny , to wtedy lepiej zrobić imprezkę kameralną dla znajomych) .