Wpis z mikrobloga

@raFFcio: Planuję robota czworonożnego. Zaczynam od mechanicznej konstrukcji kończyn z odpowiednią odwrotną kinematyką. Domyślam się, że nie będzie miał gracji znanej z Boston Dynamics, ale sam jestem ciekaw czy ograniczeniem będą tu moje zdolności czy mechanika serwomechanizmów. Najbardziej boję się, że ograniczy mnie czas wolny jaki mogę przeznaczyć na hobby.
Tym bardziej, że dodatkowo planuję nowe funkcje na antistorm.eu, a z pewnością zajmie to sporo czasu.
@defoxe: Tu nie rozumiem
  • Odpowiedz
@raFFcio: Dane mam z darmowych stron pogodowych. Element z wyświetlaczem to generator DDS mojej konstrukcji - niezależne urządzenie, które generuje testowy sygnał dla serwomechanizmów.
  • Odpowiedz
Tu nie rozumiem jakiej odpowiedzi się spodziewasz. Czegoś grzecznego? :)


@mathmed: może być grzecznego jak ktoś grzeczny. Jak niegrzeczny, to niegrzecznego. Zastanawiam się tylko jaki sens ma ta cała konstrukcja. Bo na tym etapie żadnego, nawet edukacyjnie średnio. Jeśli to element czegoś większego, to pokazywanie czegoś takiego nie ma sensu. O! Podłączam żarówkę do prądu i świeci. ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@defoxe: Masz rację. Chciałem chyba podzielić się swoją radością z tego, że coś się rusza. Sam lubię czytać takie wypociny - przynajmniej jeśli to, co ktoś tworzy nie jest totalnie pozbawione sensu. Doskwiera mi, że z tego co wiem, dość niewiele się dzieje w kwestiach rozwoju hobbystycznej robotyki w regonie łódzkim, może poza kołem zainteresowań przy politechnice.
Kilkanaście lat temu w moim rodzinnym mieście było koło modelarskie, później nastąpił wysyp wszelkich
  • Odpowiedz
Chciałem chyba podzielić się swoją radością z tego, że coś się rusza.


@mathmed: Nie no mirek, jest super, że coś ci się chce. Tylko powiedz co to jest i co to ma robić.
Bo jeśli tylko to co na gifie, to fajne do nauki ale zrób coś sensownego i mającego jakieś zastosowanie. Robiąc takie rzeczy ludzie zwyczajnie marnują swój potencjał.

Teraz albo to wszystko znacznie się ograniczyło, albo przeszło na Facebooka
  • Odpowiedz
@defoxe: Duże projekty wymagają wiele czasu na ukończenie. Daj mi jeszcze trochę, możliwe nawet, że jako platforma upublicznię to za darmo i być może ktoś skorzysta. Już teraz możesz korzystać z mojej strony antistorm.eu i za darmo otrzymywać powiadomienia o zbliżającym się deszczu lub burzy. Zaświadczam, że bardziej skuteczne od RCB!

Natomiast hardware to dla mnie nowość, a zawsze chciałem coś takiego zrobić. Nie da się doścignąć firm pakujących w robotykę
  • Odpowiedz
Daj mi jeszcze trochę, możliwe nawet, że jako platforma upublicznię to za darmo i być może ktoś skorzysta. Już teraz możesz korzystać z mojej strony antistorm.eu i za darmo otrzymywać powiadomienia o zbliżającym się deszczu lub burzy. Zaświadczam, że bardziej skuteczne od RCB!


@mathmed: Ale jeszcze raz zapytam - co ty tam robisz. Widzę, że coś większego a ten gif zupełnie o czym innym świadczy. Nie znam cię. ( ͡°
  • Odpowiedz
@defoxe: Chciałbym coś takiego, tylko, że mniejsze, gorsze i tańsze :)
Z Fb różne afery wychodzą, poczytaj sobie co tam się działo. Nie ufam im. Ten portal powstał z przestępstwa kradzieży własności intelektualnej i z kradzieży się utrzymuje. Nie daje niczego użytkownikom, czego nie mogą dać inne miejsca, a jest czarną dziurą wchłaniającą blogi, strony hobbystyczne, małe portale a nawet sklepy internetowe.
Nie powinno się oddawać tak wielu aspektów w ręce
mathmed - @defoxe: Chciałbym coś takiego, tylko, że mniejsze, gorsze i tańsze :)
Z F...
  • Odpowiedz
Chciałbym coś takiego, tylko, że mniejsze, gorsze i tańsze :)


@mathmed: a no to widzisz... Trzeba było pisać o co chodzi, bo to zmienia postać sprawy. Działaj, działaj!
  • Odpowiedz