Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 709
Fanatycy to najgorszy typ człowieka. Rozglądam się za ekspresem do kawy i trafiłem na pewne forum (taka elektroda, tylko że dla kawiarzy XD). I zaczęło się:
-z automatu za 2k to przybrudzona woda leci a nie kawa
-kup se młynek za 500 zł osobno to będziesz czuł aromat
-młynek za 1000 a ekspres za resztę
-WDT i precesyjne ubijanie kawy (??!!!)
-podstawowy błąd to wlewanie zimnej wody do zbiornika, ale za ciepła też będzie zła
-kupuj ziarna prosto z palarni

Ja p------ę...
#zalesie #kawa
  • 145
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@scorcc: mam teorię, że przez takich ludzi większość społeczeństwa pije rozpuszczalną – nie chcą ryzykować, że im ktoś zepsuje dzień...
  • Odpowiedz
że przez takich ludzi większość społeczeństwa pije rozpuszczalną


@tehshy: większość ludzi pije rozpuszczalną bo im wszystko jedno. Druga połowa udaje, że zna się na kawie lepiej niż bariści, bo oni przecież całe życie piją dwie kawy dziennie to się znają xD Gdyby ludzie chcieli pić lepszą kawę to by ją pili - po prostu nie chcą, a już zupełnie nie chcą jak się dowiadują, jaka jest różnica w cenie między ziarnami commodity a speciality. To zawsze będzie nisza.

-z automatu za 2k to przybrudzona woda leci a nie
  • Odpowiedz
@scorcc: Ja jebię ale mnie w-------ą wszelkiej maści internetowi hobbyści w tym kraju, kopałbym ich jak kurczaki. Chcesz zacząć coś robić, nie wiem k---a łowić ryby, sklejać samoloty, srać psa jak sra, cokolwiek i zadasz k----m na forum pytanie

Witam, chcę zacząć chodzić po bułki. Czy lepiej do biedronki czy do lidla? Pozdrawiam.


to po 10 sekundach
  • Odpowiedz
@scorcc Młynek Xeoleo z Aliexpres, Aeropress, ziarna z palarni, dobra woda i mieścisz się w czterech stówkach otrzymując zestaw do picia najlepszej kawy jaka miałeś okazję wypić :D
  • Odpowiedz
@geuze: a polecasz jakiś fajny młynek np w okolicach 1k ? aktualnie mam graef cm800 chyba i się zastanawiam nad zmianą. Pytanie czy w okolicach 1-1.5k opłaca się upgrade robić
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 30
@scorcc: Nespresso na kapsułki za 300-500 zł i w------e w kawowych onanistów.


To jak z w----y, jeśli pijesz straight bez lodu i niczego i Ci smakuje to ewentualnie można się brandzlować i wydać czasem 1500-2000 zł za butelkę 18 letniego single malta. Ale jak i tak dodasz do tego coli, lodu i cytrynkę to Red Label za 60 zł będzie w sam raz. Byle sponiewierało.

Piję żeby się pobudzić kawę tylko z mlekiem bo jest k---a niedobra. Tzn. z mlekiem już jest dobra. Rozróżniam trzy
  • Odpowiedz
Dla wygody parzenia mogę zainwestować w jakieś urządzenie ale z fetyszyzacji kawy kisnę


@szpongiel: każdy ma jakiś f----z xD Nie ma z czego kisnąć - to jak z piwem, w----y czy gotowaniem. Ja piję tylko single (kawowe, nie w----y), ale jak mam ochotę się pobudzić czy po prostu na kawę to zajadę nawet do maka.

Wchodząc na forum poświęcone wyłącznie kawie można się spodziewać takich postów - szczerze mówiąc, takie wpisy przestały być śmieszne już jakiś czas temu, chyba że komuś internet wczoraj
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@geuze: powiedzmy, że nie byle g---o ale od pewnego poziomu fetyszu to sztuka dla sztuki i miliony monet z d--y tak jak w przypadku audiovoodoo (czyt. audiofili).
Dotyczy to wszystkiego, kawy, w----y, gotowania, etc.
Na pewno dla pijących "czyste" espresso, a i dla kapucinowców jak ja niebagatelne znaczenie ma pochodzenie, jakość i sposób przechowywania ziaren (podobno nawet w tych renomowanych są toksyny z pleśni czego po wypaleniu nie czuć, a zdrowe nie jest).
Natomiast kupowanie jakichś przesadnie wydumanych sprzętów za kosmiczne pieniądze. No rozumiem, hobby jak każde inne. Jak się ma kasę to czemu nie. Ale z boku to jest zabawne, bo w ślepym teście kawę z dobrego ziarna przygotowaną przez wprawnego baristę na czymś w chust drogim i zupełnie przeciętnym, pewno by nie rozpoznał.

BTW. Tech Lead u mnie w robocie odleciał w fetyszu klawiatury. Łącznie na swoją klawiaturę i modyfikacje do niej wydał już ponad £800 z czego same klawisze prnt screen, num lock i pause break, w kształcie głów kotów (!) kosztowały go £60 za
  • Odpowiedz
le z boku to jest zabawne, bo w ślepym teście kawę z dobrego ziarna przygotowaną przez wprawnego baristę na czymś w chust drogim i zupełnie przeciętnym, pewno by nie rozpoznał.


@szpongiel: no ja bym rozpoznał - kwestia o kim mówimy :) No i o jakim sprzęcie, ale jeżeli o entry vs high end to bez problemu.

byle g---o ale od pewnego poziomu fetyszu to sztuka dla sztuki i miliony monet z d--y tak jak w przypadku audiovoodoo (czyt.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@geuze: widzę, że się znasz, a ja nie więc nie wchodzę w polemikę. Jedno może, trochę inna kategoria produktu i cen gdy się kupuje ekspres przemysłowy do lokalu, a gdy coś tam teges żeby jedną kawkę z rana przed pracą "usmażyć"
  • Odpowiedz