Wpis z mikrobloga

A co ja bym zmienił, gdybym się budował drugi raz? #budujzchaferem

Pamiętacie artykuł, w którym zebrałem opinie wielu osób, które już się pobudowały i podzieliły się opinią, co by zmieniły budując się jeszcze raz?

Dzisiaj przedstawiam moje przemyślenia: a co ja bym zmienił?

- Zmieniłbym płytki w garażu na takie, które łatwo doczyścić. Mam gres techniczny, który kupiłem, bo był tani i to był błąd,

- Zdecydowałbym się prawdopodobnie na ogrzewanie elektryczne (kable grzejne w wylewce) - szczegóły w artykule,

- Ułożyłbym poprawnie siatkę na krety i nornice. Mam siatkę, ale za głęboko i i nornica wchodzi NAD siatkę "przepięknie" ryjąc po całym trawniku. :(

Całość: https://blog.poradnik-budowlany.com/a-co-ja-bym-zmienil-gdybym-budowal-sie-drugi-raz/

Ps Czuję, jak po premierze kursu opadło ze mnie napięcie i chyba da się to odczuć w artykule :-) A jeżeli marzysz o budowie domu lub masz wśród znajomych kogoś, kto marzy, to daj mu znać o stronie https://jaksiewybudowac.pl/ :)

#budujzchaferem <-- subskrybuj
#budowadomu #budujzwykopem #dom
  • 9
@chafer: skoro masz siatkę na nornice za głęboko to nie możesz dookoła wykopać rowu i wkopać jeszcze siatkę ale pionową i powiązać ją z tą poziomą żeby "zamknąć" przestrzeń?
@Antek999: W życiu bym się nie spodziewał, że coś wejdzie nad siatkę. Byłem przekonany, że nawet, jeżeli, to szybko sobie z problemem poradzę :/

@Rst00: Tak, to dobry pomysł. Miałem nawet tak zrobić, ale zawsze coś ważniejszego jest do zrobienia. :/
@chafer co do fotowoltaiki to przy życiu trzyma ją możliwość rocznego rozliczania energii. Czyli energie zgromadzoną latem można wykorzystać zimą. Jeżeli dostawca lub rząd zmieni warunki rozliczania energii to z dnia na dzień inwestycja może okazać się strzałem w kolano
@leesiuu: Nie badałem tematu: może są mniej porowate płytki, które łatwiej doczyścić? Pojęcia nie mam :)

@arbuz77: Tak. Na szczęście podjęcie takiej decyzji byłoby też zarazem samobójem i wątpię, aby jakikolwiek rząd to zrobił.
@chafer: no właśnie a co do płytek, jakie byś dał? Szukam czegoś do garażu żeby z jednej strony nie było zbyt łatwe do uszkodzenia i żeby spływało sobie do kratki elegancko a jednocześnie nie było super drogie ( ͡° ͜ʖ ͡°)