Wpis z mikrobloga

Siema mireczki,
Czy po 5 tyg na ketozie cholesterol 280 jest akceptowalny? Spadnie, czy olać to?
Dodam, że nie jestem otyły, przed ketozą cholesterol był w normie
Większość zapotrzebowania uzupełniam z nasyconych, ketony na czczo na poziomie 2mmol/l.
Całą resztę morfologii mam spoko, tylko ten cholesterol skoczył
#cholesterol #keto #ketoza #dieta
  • 18
@garka: no tak jak mowilem teoretycznie jezeli wierzyc w to wszystko to poziom cholesterolu powinien byc #!$%@? istotny. Ale #!$%@? wie jak to tam jest naprawde. Niby nie wierze w ten cholesterol na diecie keto ale z drugiej strony całe massmedia zewsząd rzygają ze to prowadzi do miazdzycy itd. itp.
Czy po 5 tyg na ketozie cholesterol 280 jest akceptowalny? Spadnie, czy olać to?


Cholesterol całkowity jest bez znaczenia. Jaki masz HDL i trójglicerydy (i czy robiłeś badanie przynajmniej 12 godzin na czczo)?

Dodam, że nie jestem otyły, przed ketozą cholesterol był w normie


Jeśli jesteś chudy i jesz mało węglowodanów, to normalne, że cholesterol jest wysoki. Używasz tłuszczy do wewnętrznej energetyki, a lipoproteiny ("cholesterol") je roznoszą po organizmie.

Ogólnie polecam zapoznać
@anonymous_derp: Lipoproteiny nie przenosza T energetycznego. Krew to nie emulsja T. Liporoteiny nie transportuja T, robi to limfa, gdyz jest do tego stworzona przez nature, tudziez stworce.

Podaj sklad owych lipoprotein oraz kcal w 5L krwi.
Lipoproteiny nie przenosza T energetycznego.


Przenoszą.

Krew to nie emulsja T.


Właśnie do tego są lipoproteiny, żeby emulsyfikować hydrofobiczne substancje we krwi.

Liporoteiny nie transportuja T, robi to limfa, gdyz jest do tego stworzona przez nature, tudziez stworce.


Rozróżnijmy - chylomikrony faktycznie wczesny etap życia spędzają w systemie limfatycznym, co nie znaczy, że nie trafiają do krwioobiegu. Tam, zupełnie tak jak (V)LDL syntezowane przez wątrobę, roznoszą tłuszcze do tkanek.

Poczytaj sobie, jeśli
Zakładając 100 mg/dl, w 5L krwi będzie 5g tłuszczu, co daje ok. 45 kcal. Dla porównania, ilość glukozy we krwi to również mniej więcej tyle (zakładając glikemię 100 mg/dl), co daje 20 kcal.


@anonymous_derp:

Lipoproteiny nie przenosza T energetycznego.

Przenoszą


@anonymous_derp: sam sobie zaprzeczyles. Mnozac to nawet x5 (500mg/dl) co jest juz syndromem met. a nie norma... Wiec tego. :)

Podaj wartosc chylomikronow TG w limfie kontra chylomikrony w ukladzie
NooB1980 - > Zakładając 100 mg/dl, w 5L krwi będzie 5g tłuszczu, co daje ok. 45 kcal....

źródło: comment_krMEXLJXy3ofmwRDIvGNekQBcssA9CC8.jpg

Pobierz
sam sobie zaprzeczyles.


Nie.

Podaj wartosc chylomikronow TG w limfie kontra chylomikrony w ukladzie krwionosnym kontra TG w ukladzie krwionosnym i wszystko bedzie jasne.


Nie znam, i nie muszę znać, bo to bez znaczenia. Chylomikrony są transportowane limfą do krwioobiegu, gdzie uwalniają swój ładunek. A że żyją stosunkowo krótko (kilka godzin po posiłku), nawet jeśli by roznosiły trójglicerydy również w systemie limfatycznym (możliwe, nie wiem, popisz się materiałem dowodowym, że tak robią)
Nie znam, i nie muszę znać, bo to bez znaczenia.


@anonymous_derp:

To już pojechałeś z antynaukowym szamanizmem. ( ͡° ʖ̯ ͡°


@anonymous_derp: W przeciwienstwie do ciebie zawsze podaje odwolania do badan naukowych. Wiem jak wygladaja te wartosci, stad to pytanie. Z ciebie taki sam pseudonaukowy znafca diety T jak azjaci.

Zaraz dowiem sie, ze glikogen z watroby dostarcza energii miesniom i narzadom ludzkiego organizmu, miast utrzymywac rownowage
NooB1980 - > Nie znam, i nie muszę znać, bo to bez znaczenia.

@anonymousderp: 

 ...

źródło: comment_GoY6GlrUJwHQxSmWCOPKgoeDXqyTK8mV.jpg

Pobierz