Wpis z mikrobloga

@jrs2:

kiedyś to było dzieciństwo, teraz już nie ma dzieciństwa...


Porozmawiaj ze swoimi dziadkami jeśli ich masz. Jak wyglądało ich dzieciństwo podczas wojny albo za czasów komuny? Albo przynajmniej połowy dzieci na świecie w obecnych czasach. Wiesz ile głoduje? Tymczasem przychodzi jakiś gówniak z bogatego i spokojnego kraju i wrzeszczy że zabrali jej dzieciństwo xDDDD Wiem że #neuropa chce wzbudzić w ludziach emocje, ale nie idźcie tą drogą.
@Xtreme2007: Zgadzam się. Ma rację, ale nie powinno być miejsca na takie manipulowanie dzieckiem i granie na emocjach. I jeszcze, że odebrali jej dzieciństwo, przyszłość. Kto jej odebrał? Ludzie, którzy za nią stoją i wysyłają ją na różne spotkania? Co do przyszłości, to też ma źle? Szwecja top najbogatszych państw na świecie, ze świetną edukacją, itp. i ona śmie mówić, że ktoś jej zabrał przyszłość? Nawet w Polsce mamy o wiele
@Xtreme2007 czy Ty w ogóle słuchałeś co ona mówiła czy tylko głupie memy przeklejasz? Po 1 ona nie mówiła wyłącznie za siebie tylko w imieniu swojego pokolenia, a po drugie dodała, że i tak ona jest "the lucky one".

A tak w ogóle to mówienie, że Greta jest wykorzystywana blabla i wklejanie zdjęć z powstania gdzie dzieci były wysyłane na linie frontu i ginęły XDDD ale to już nie jest manipulacja i
@Xtreme2007: Ja wiem że prawica jest regularnie przyzwyczajona do chochołów, ale wystarczy zacytować pełną wypowiedź Grety żeby miała więcej sensu:

You have stolen my dreams and my childhood with your empty words. And yet I’m one of the lucky ones. People are suffering. People are dying. Entire ecosystems are collapsing. We are in the beginning of a mass extinction. And all you can talk about is money and fairytales of eternal
Pies was srał matoły. Siedzicie sobie w piwnicach przed monitorami to łatwo się śmiać. Wiedzcie tylko, że katastrofalne zmiany klimatu to nie fikcja albo jakaś odległa przyszłość, tylko sami jej doświadczycie. Plakaliscie jaka to straszna islamizacja nas czeka jak milion ludzi z Syrii napierało na Europę, a w najbliższych latach nawet miliard ludzi będzie uciekło do Europy. Wojny o wodę, głód. Będziecie musieli wyjść z piwnic i zobaczyć jakie były śmieszne te