Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 138
Polacy to ze wszystkiego zrobią szopkę, nawet z pogrzebu. Ktoś mi wytłumaczy po co na wieńcach są podpisy od kogo są? Bo co bo jakby nie były podpisane to każdy by najtańszy wziął czy ci ludzie myślą, że zmarły czyta to sobie? Czy to jakaś atencja zwykła?
Druga sprawa to gardzę ludźmi robiącymi zdjęcia zmarłemu, podejdzie taki debil i jeszcze z fleszem trzaśnie, dla mnie to bardzo niesmaczne i brak szacunku, druga sprawa to nagrywanie pogrzebu, po co? Później to sobie oglądają? Ehhh
#pogrzeb #polska #gorzkiezale
  • 52
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 28
@joks: dziadkowie mojej koleżanki mają pełno zdjęć z pogrzebu, a szczególnie dużo zdjęć trupów w trumnie jeszcze w domu xD
I te zdjęcia są naprawdę stare, bo większość jest czarno biała jeszcze
  • Odpowiedz
@Elpie: Na pogrzebie mojego ojca, jeden kuzyn - były milicjant, wpadł do domu z aparatem i chciał robić zdjęcia przy otwartej trumnie. #!$%@?łem go i kazałem schować aparat do auta, ale to przypadek szczególny. Koleś jest uważany w rodzinie za głupka.
  • Odpowiedz
@mrnlkhlk jako że coś działam w kierunku fotografii, ojciec mojego niebieskiego chciał żebym wzięła aparat i zrobiła kilka zdjęć na pogrzebie jego teściowej. Odmówiłam, ale ogarnął mnie taki cringe, że mógł coś takiego zaproponować, że długo po pogrzebie nie mogłam tego rozchodzić. Jak sobie teraz o tym przypomniałam, to chyba zrobię jeszcze z rundkę
  • Odpowiedz
@mrnlkhlk: moja babcia chciała mieć zdjęcia z pogrzebu jej syna (był to rok 2002). Rok temu przeglądając album znaleźliśmy kilka zdjęć z tegoż pogrzebu (nawet z trumną). Babcia mieszka w południowo-wschodnim lubelskim przy granicy z Ukrainą.
  • Odpowiedz
@mrnlkhlk: W moich stronach (Mazury, moja rodzina ma wileńskie korzenie) zdjęcia na pogrzebie są czymś normalnym, nikogo to nie gorszy i nie wiedziałam nawet, że tak może to kogoś obruszać. Tym bardziej, że zmarły jest ubrany uroczyście i na zdjęciach wygląda bardzo dostojnie.
Moja prababcia jeszcze pokazywała mi zdjęcia z pogrzebu swojego ojca. Teraz my mamy w albumie zdjęcia z jej pogrzebu. Podobnie z pogrzebu mojej młodszej siostry. To taka pamiątka
  • Odpowiedz
@Cukrzyk2000 jakie ma znaczenie gdzie babcia mieszka, ja też tu mieszkam i nigdy się nie spotkałem z robieniem zdjęć na pogrzebie, a w 2002r byłem na dwóch pogrzebach. Każdy wie gdzie leży woj. Lubelskie nie musisz podkreślać że przy ulrainie
  • Odpowiedz